ferko-contemporary-istanbul

Contemporary İstanbul, Ferko sponsorluğunda açıldı!

Genel Uğurcan Tokay 03.11.2016
İnşaat sektöründe faaliyet gösteren kurumlar arasında yer alan Ferko, 2018'e kadar Contemporary İstanbul'un sponsoru olacak.
Hayata geçirdiği ofis projeleriyle dikkat çeken Ferko, sanata destek vermeye devam ediyor. Sanatseverlerle 11. kez buluşan Contemporary İstanbul'un ortak sponsoru olan Ferko, Sanat Koleksiyonu'nda yer alan çok değerli sanatçıların eserlerini ziyaretçilerin beğenisine sundu. Ferko, ilk gününde iş dünyasından, cemiyete, ünlülerden, sanatseverlere kadar birçok kişiyi standında ağırladı. Ferko Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Meriçten ve Ferko Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökçe Meriçten'in ev sahipliğinde gerçekleştirilen kokteyle, Cem Yılmaz, Ozan Güven, Eda Taşpınar, Ali Güreli, Ali Doğan, Murat Ülker, Ali Doğan, Nesligül Aksoy, Rula Habbab, Hakkı Akıl, Suzan-Turgut Toplusoy gibi isimler katılım gösterdi.

Ferko, 2018' kadar sponsor

Ferko, geçen yıl başlattığı dört yıllık Contemporary İstanbul sponsorluğunu bu yıl da çerçevesini genişleterek sürdürüyor. 3-6 Kasım 2016 tarihleri arasında sanatseverlerle 11. kez buluşan Contemporary İstanbul'un ortak sponsoru olan Ferko, Sanat Koleksiyonu'nda yer alan çok değerli sanatçıların eserlerini sergiliyor. Ferko'nun Contemporary İstanbul sponsorluğu, 2018 yılına kadar devam edecek.

Ferko'nun Contemporary İstanbul kapsamında Jiri Georg Dokoupil'in “Untitled” Ramazan Bayrakoğlu'nun “Silvie” ve Burhan Doğançay'ın “Light my Fire” adlı eserlerinin sergilendiğini belirten Ferko Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökçe Meriçten, Contemporary İstanbul'un, bölgenin ve Türkiye'nin önde gelen sanat etkinliği olma sorumluluğu ile sanata olan katkısını gururla takip ettiklerini söyledi. Meriçten, “Ferko olarak geçen yıl başlattığımız 4 yıllık desteğimizin çerçevesini her yıl artırıyoruz. 25 yıldır kaliteli ve lüks projeleri modern tasarım anlayışı ile hayata geçiren bir marka olarak Türkiye'nin bu en kapsamlı “modern ve güncel sanat” etkinliğini desteklemekten onur duyuyoruz.” dedi.

contemporary istanbul contemporary istanbul ferko