cnr fuar merkezinin havadan görünümü

CNR Fuar alanı yıkılıyor! Düğmeye basıldı!

Genel Uğurcan Tokay 30.11.2015
İstanbul Dünya Ticaret Merkezi, yeni fuar alanı projesi kapsamında CNR olarak bilinen alanları yıkıp yenisini inşa edecek
İstanbul Dünya Ticaret Merkezi yeni fuar, kongre, ofis ve 480 odalı otel inşa edecek. CNR Fuar Merkezi'nin hemen yanında inşa edilecek olan proje 266 bin 888 metrekarelik alan üzerinde yükselecek.

cnr yeni fuar alanı

Projenin yeni girişi böyle olacak...

Bu kapsamda CNR Fuar Merkezi'nin yıkılacak. Bu alanda yeni fuar alanlarıyla birlikte 480 odalı otel yapılacak. Proje sahasında kalan 4 ve 5 yıldızlı iki WOW Hotel yıkımdan etkilenmeyecek. Söz konusu projenin 3 etapta hayata geçirilmesi planlanıyor.

idtm cnr yeni fuarı projesi

Yeni fuar alanı havadan böyle gözükecek...

İlk etapta yeni fuar alanları ve otel, ikinci etapta fuar alanı ve otelle birlikte ticaret alanları, üçüncü etapta ise sadece fuar alanı olacak. İlk iki etabın 2018 yılında, üçüncü etabın ise 2020 yılında tamamlanması bekleniyor. Proje kapsamında inşa edilecek otellerin biri 240, diğeri 480 odalı olacak.

cnrın yerine yapılacak yeni fuar alanı

Projede fuar alanıyla birlikte otel ve ofis seçenekleri de yer alacak...

Dev proje kapsamında arazinin 215 bin metrekaresi kullanılacak. Binalar toplamda 170 bin metrekare oturum alanına sahip olacak. Fuar alanlarının toplamı 143 bin metrekare olarak belirlenirken otel ve ticari alanları 12 bin metrekare şeklinde yükselecek. Yaşam merkezi bölümünün 15 bin metrekarelik taban oturumu olduğundan kalan 35 dönüm peyzaj, açık otopark ve yol olarak kullanılacak. Bunlarla birlikte yeni fuar projesinde 300 bin metrekarelik kapalı tır ve araç otoparkı bulunacak. Sadece kapalı otopark bölümü 7 bin 269 araç kapasiteli olacak. Açık alan ise 17 bin metrekareyle otopark hizmeti verecek. Yeni proje toplamda 755 bin 194 metrekare büyüklükte olacak.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

cnr fuar merkezi yıkılıyor istanbul yeni fuar projesi