Cizre

Cizre'de Dicle Nehri kenarına modern park yapıldı

Genel Zeynep Karabağ 28.10.2016
Cizre'de Dicle Nehri kenarına Kaymakamlık, Cizre Belediyesi ve Dicle Kalkınma Ajansı işbirliğiyle 9 bin metrekarelik modern bir park yapıldı.
Cizre Kaymakamlığı'nın yaptığı Sur Dibi Aile Parki projesi kapsamında yeni bir park inşa edildi. Kaymakamlığın ailelere yönelik hazırladığı projenin Dicle Kalkınma Ajansı tarafından kabul edilmesiyle ilçe modern bir parka kavuştu.

Kaymakamlık Köylere Hizmet Götürme Birliğinin Dicle Kalkınma Ajansı Turizm Kent Sanayi Altyapısı Mali Destek Programı kapsamında sunduğu ve Sur Dibi Aile Parkı olarak hazırlanan proje başarıyla tamamlandı. 

Köylere Hizmet Götürme Birliği, Cizre Belediyesi ve Dicle Kalkınma Ajansı desteği ile Dicle Nehri kenarında yapılan Sur Dibi Aile Parkı yapım çalışmaları sona erdi.

Şırnak Valisi Ali İhsan Su ve Kaymakam Ahmet Adanur, yakın zamanda açılışı yapılması planlanan parkı inceledi ve yetkililerden bilgi aldı. 

Dicle Nehri kenarında 9 bin metrekarelik alanda yapılan parkta, yeşil alanlar, yürüyüş parkurları, çocuk oyun alanları, sportif faaliyetler için ekipmanlar ve dinlenme alanları yer alıyor.

 

 

Cizre dicle nehri kenarı