icsg heyeti ve çevre ve şehircilik bakanı demet sarı

Çevre ve Şehircilik Bakanı’ndan ICSG’ye destek

Genel İrfan Sisli 21.12.2015
4. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı Komitesi Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatmagül Demet Sarı’yı ziyaret etti.
4. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı Komitesi T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatmagül Demet Sarı'yı makamında ziyaret etti. ICSG İstanbul 2016 hakkında istişare yapılan ziyarette; Akıllı Şehircilik uygulamalarında, kentlerde ki mevcut sistemlerin ve kaynakların daha verimli ve temiz çevre bilinci ile kullanılmasının önemini vurgulayan Bakan Sarı, Belediyelerin Akıllı Şehircilik anlamında, bilişim alanında yaptığı hizmetler ve önemli projeler başlattıklarını ve bu bağlamda Belediyelerin katılımlarının sağlanması noktasında Bakanlık olarak, desteğe hazır olduklarını dile getirdi.

ICSG İstanbul 2016 Kongre Başkanı Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Ümit Doğay Arınç, ICSG İstanbul 2016 Kongre Başkan Yardımcısı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürü Yavuz Erdal Kayapınar, ICSG İstanbul 2016 Yürütme Kurulu Üyesi HHB EXPO Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Şule Dayangaç, ICSG İstanbul 2016 Genel koordinatörü Gizem Yücel'in katıldığı ziyarette kongre ile ilgili bilgi alış verişinde bulunuldu.

ICSG İHRACATIN GELİŞİMİ İÇİN ÖNEMLİ

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatmagül Demet Sarı “4. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı'nın ihracatın gelişimi ile ilgili olarak yarar sağlamakla birlikte üretici firmalar için dünyanın çeşitli ülkelerinde sermaye yapma imkanı da sağlayacaktır” dedi.

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı himayelerinde, T.C. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, UGETAM ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesinin desteği ile düzenlenecek olan “4. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı” 20-21 Nisan 2016 tarihlerinde, İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

icsg çevre ve şehircilik