Cem Yılmaz

Cem Yılmaz ticari zekasını konuşturdu!

Genel Emine Pile 09.05.2015
Stand-up şovlarıyla izleyici kahkahaya boğan ünlü komedyen Cem Yılmaz, her adımını paraya dönüştürüyor.
Sevilen ünlü komedyen Cem Yılmaz, stand-up gösterileri kadar oynadığı sayısız reklam filmi ile de milyonları güldürüyor. Mizahi zekasının yanında ticari zekası ile de büyük paralar kazanan Yılmaz, yeni imza attığı film projesinde de geleneğini bozmadı. 

Ünlü komedyen, iddiaya göre 'Ali Baba ve 7 Cüceler' filmini de sponsorların desteğiyle çekip cebinden 5 kuruş para harcamayacak. 

2.5 MİLYON DOLARLIK SPONSORLUK ÜCRETİ ALACAK 

Sponsorlar sayesinde tek kuruş harcamadan filmin milyonlarca liralık gişe hasılatını cebine indiren ünlü şovmen, son filminde de aynı uyanıklığı yaptı. 'Pek Yakında' filminin sponsoru Pepsi ile yeniden el sıkışan Cem Yılmaz, 'Ali Baba ve 7 Cüceler'de de arkasına aynı firmanın desteğini aldı. İddiaya göre Yılmaz, Pepsi'den aldığı 2 buçuk milyon dolarlık sponsorluk ücretiyle filmini bedavaya getirecek.

'DEVLETTEN PARA ALMIYORUM' 

Ünlü komedyen, diğer tüm ekstra masrafları için de birçok sahnede arkasına başka firmaların desteğini alıp 'ürün yerleştirme' yapacak. Bugüne kadar her filminde uyguladığı bu yöntemle seyirciden ve sanat çevrelerinden tepki alan Cem Yılmaz, kendini şöyle savunmuştu: "Şimdiye kadar bütün filmlerimi devlet desteği ile değil sponsor yardımı ile gerçekleştirdim. Ben diğer film yapımcılarına destek olmak için devlet yardımı almıyorum."

SOSYAL MEDYADA 1 KADIN 1 ERKEK OYUNCU ARANIYOR

Cem Yılmaz'ın yeni filminin sponsoru Pepsi, sosyal medyada yarışma başlattı. 6 eski Türk filmi karakterini canlandıracak kişiler arasından en başarılı 1 kadın ve 1 erkek, 'Ali Baba ve 7 Cüceler' filminde rol alma şansı bulacak.

Takvim 

Ali Baba ve 7 Cüceler Cem Yılmaz