Çatalca

Çatalca'ya metro, 9 mahalleye doğalgaz geliyor

Genel Zeynep Karabağ 23.03.2017
Çatalca'nın 9 mahallesi için doğalgaz çalışmaları devam ederken, tren yolundan ilçeye bir hafif metro gelecek.
Çatalca'nın Çanakça, Akalan, İzettin, Gökçeali, Nakkaş, Kestanelik, Dağyenice, Subaşı, Okkalı mahalleleri 2 ay içerisinde doğalgazla buluşacak. Göreve geldikleri günden bugüne İstanbul'a yaptıkları yatırımlar toplamının 98 Milyar olduğunu belirten İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çatalca'ya yaptıkları yatırımın da 1 milyar olduğunu söyledi. Başkan Topbaş şöyle devam etti: “Bizim bu yatırımlar münasebetiyle her ay 485 milyon İstanbul piyasasına sadece işçilik olarak taze para girmektedir. Bu istihdam demektir, aş iş demektir. Biz daha yatırımlarımızı daha artırmayı planlamaktayız. Hamdolsun devlete veya bir finans kuruluşuna günü gelmiş 1lira bile borcumuz yok. Kasamızda paramız var. Sizin paranız, milletin parası. Emanettiniz biz de. Biz de bunu bu kentin ve bu memleketin, bu ilçenin bu mahallerin menfaatleri için kullanmaya çalışıyoruz.”

İhsaniye, İnceğiz ve Kabakça mahallelerinin artık doğalgaza kavuştuğunu ve vatandaşların soba yakma derdinden kurtulduğunu ifade eden Başkan Topbaş, “Çanakça'da inşallah iki ay sonra evlerinize doğalgaz bağlata bileceksiniz. Nasıl bir çalışma bu? Bizde durmak yorulmak yok. Sizler için daha neler yapabilirizin peşindeyiz” ifadelerini kullandı. 

Çatalca'ya hafif metro

Çatalca'ya tren yolundan hafif metro getirecekleri müjdesini veren Başkan Kadir Topbaş “Çatalca'ya metrodan bahsediyorum. Doğalgaz şu bu neyse, bugüne kadar kim söyledi. Mevcut tren yolundan bir hafif metro projesini şuanda tamamlamak üzereyiz. Buradan İstanbul'un her tarafına gideceksiniz. 4-5 kilometrelik mesafede bulunan istasyona gittiğiniz zaman hemen İstanbul'dasınız. Hızlıca, konforlu, kaliteli bir yolculuk yapacaksınız. Bugüne kadar kim söyledi bunu kimin aklından geçti” ifadelerini kullandı.

Çatalca Çatalca metro Çatalca doğalgaz