iskele kazası

Cami inşaatındaki iskele çöktü

Genel Emine Pile 23.01.2016
Uşak Üniversitesi 1 Eylül Kampüsü'ndeki caminin inşaatında çalışan 5 işçi, iskelenin çökmesi sonucu enkaz altında kaldı.
Kubbenin demir çubuklarında asılı kalan işçilerden Hüseyin Tetik (35) içeriye sokulan vinç yardımıyla bulunduğu yerden aşağıya indirildi. 

AFAD ve itfaiye ekiplerinin yaklaşık 3 saat süren çalışmasının ardından bulundukları yerden çıkarılan ve tedavi altına alınan işçilerin Ahmet Üstün (40), Ali Sarıduhan (24), Orhan Tezgel (28), Kenan Corlu (36) ve Mikail Tetik (58) olduğu belirlendi.

Uşak Devlet Hastanesine kaldırılan işçilerin hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi.

Cami inşaatı sırasında iskele çökmesi sonucu demir çubuklarda asılı kalan işçi

Tavanda 3 saat asılı kaldı 

Uşak Valisi Ahmet Okur, AA muhabirine yaptığı açıklamada, olayın ucuz atlatıldığını belirtti.
Caminin içerisindeki iskelelerin çökmesi sonucu işçilerin enkaz altında kaldığını anlatan Okur, "AFAD ve itfaiye ekipleri anında olaya müdahale etti. Tavanda 3 saat asılı kalan işçi ile toplam 6 işçi kurtarıldı. Hayati tehlikeleri yok. Can kaybının olmaması önemli. Ucuz atlatılmış bir kaza. Kusuru olanlarla ilgili gerekli çalışma yapılacak. Kimsenin endişesi olmasın" dedi. 

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çelik ise olayın kapsamlı şekilde incelendiğini belirterek, can kaybının olmamasının sevindirici olduğunu ifade etti.

 

 

iskele kazası