istanbul trafiği

Büyükçekmece'ye 2 yeni yol yapılacak

Genel Merve N. Güreş 30.08.2015
İstanbul'da o bölgede trafik yüzde 30 azalacak. Yapılacak iki yeni yol, Büyükçekmece-Hadımköy gişeleri arasındaki mesafe de 4.5 kilometre azalacak.
İstanbul'daki trafik sorununu çözmek için her gün yeni fikirler üretiliyor. Yapımına başlanan iki yeni yol, D-100 Karayolu ve Hadımköy gişeleri arasındaki trafik yoğunluğunu yüzde 30 oranında azaltacak. Yol sayesinde Büyükçekmece-Hadımköy gişeleri arasındaki mesafe de 4.5 kilometre azalacak. Aynı anda iki yol yapımına birden başlayan Büyükçekmece Belediyesi ekipleri, 24 metre genişliğinde ve toplam 7 km uzunluğundaki yolları bu yıl içinde tamamlayacak. Ayrıca her iki yolun gidiş ve dönüş istikametlerine özel bisiklet yolları yapılıyor.

BU YIL HİZMETE AÇILACAK

Yollardan bir tanesi, Alkent Mahallesi ile Demir La Vida Yaşam Merkezi arasından geçecek. Tulipa Villaları ve Göl Malikaneleri'nin önünden geçecek olan yol, Büyükçekmece Atatürk Spor Kompleksi yanından Büyükçekmece merkeze bağlanacak. Diğer yol ise Çakmaklı Mahallesi Pelican Hill önünden başlayıp Alman Liseliler Vakfı ve MEV Koleji önünden geçerek Büyükçekmece merkeze bağlanacak. Yollar eski Jandarma Komutanlığı önünden E-5 Karayolu'na bağlanacak. Öte yandan, bu yıl içinde tamamlanarak hizmete açılacak olan yollar bölgedeki yerleşim merkezlerinde ikamet eden vatandaşlar ve bu bölgede çalışanlar açısından da daha hızlı ve güvenli bir ulaşım imkânı sağlayacak.

gişeler otoyol