Büyükçekmece'de baz istasyonu denetimi

Büyükçekmece'de baca süsü verilmiş baz istasyonu!

Genel Emine Pile 05.05.2016
Büyükçekmece Belediyesi, ilçede yasal düzenlemelere aykırı biçimde kaçak olarak kurulan baz istasyonlarına göz açtırmıyor.
Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün'ün talimatıyla harekete geçen belediye ekipleri ilçe genelinde yasal olmayan yollardan kurulduğu tespit edilen baz istasyonları kaldırıyor.

Soba Bacası Süsü Verilmiş!

Vatandaşlardan gelen ihbarlar ve belediye ilgili birimlerince tespit edilen baz istasyonlarına anında müdahale ediliyor. Kaçak olarak kurulan baz istasyonları ile kararlık içinde mücadele eden Büyükçekmece Belediyesi, önceki gün Tepecik'de soba bacası süsü verilen baz istasyonlarının yıkımını gerçekleştirdi. Alınan encümen kararıyla başlatılan yıkım işlemi, baz istasyonlarının izinsiz ve sağlıklı yaşam hakkını tehdit ettiği gerekçeleri ile tamamlandı.

Denetimler devam edecek

Baz istasyonları ile ilgili yasal sorumluluğun belediyelere ait olduğunun altını çizen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün ''GSM şirketleri yüklenmeleri gereken maliyeti düşük tutmak amacıyla meskun mahalde baz istasyonları kurmak istiyorlar. Ancak bu işin yasal bir prosedürü vardır ve nerelere kurulabilecekleri de bellidir. Aksi durumda kurulan tüm baz istasyonları sökülerek yasal işlem başlatılacaktır. Bu kapsamdaki denetimlerimiz sürecektir" ifadesini kullandı.

baz istasyonu büyükçekmece hasan akgün