yurt

Bursa’da eğitime 1.1 milyon liralık destek!

Genel 03.04.2017 16:00

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa’nın Görükle Mahallesi'nde yer alan binaların eğitime destek amacıyla yıkımına başladı.

Bursa'da, eğitim ve eğitim kurumlarının kalitesinin artmasına yönelik çalışmalarını hızla sürdüren Büyükşehir Belediyesi tarafından, Görükle'de eski Koza Kooperatifi'nin bulunduğu alanda kamulaştırılan binaların yıkımına başlandı.

Bursa'yı çağdaş bir geleceğe emin adımlarla taşıyan Büyükşehir Belediyesi'nin eğitime destekleri de tüm ilçelerde devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından Görükle'deki eğitime yönelik faaliyetler kapsamında eski Koza Kooperatifi'nin bulunduğu alana yeni ve modern bir kız öğrenci yurdu kazandırılacak.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Görükle Koza Caddesi'nde yurdun yapılacağı bölgede, kamulaştırılan binaların yıkımını gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi bürokratları ile vatandaşların da katıldığı törende konuşan Başkan Altepe, eğitime büyük önem verdiklerini söyleyerek, “Görükle'de Eski Koza Kooperatifi'nin yerinde yaklaşık 3600 metrekare alan kamulaştırıldı. Buraya bölgeye değer katacak bir öğrenci yurdu kazandırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

“Öğrenci yurdu yapılacak”

Başkan Altepe, toplam kamulaştırma bedelinin 1 milyon 100 bin lira olacağını sözlerine ekleyerek, “Büyükşehir Belediyesi olarak Görükle'nin yanındayız. Görükle'ye ne yapsak az. Görükle'de gençlik merkezinin çalışmaları da devam ediyor. Aynı zamanda bölgeye değer katacak güzel bir yurdu kazandırıyoruz. Hedefleri olan bir Bursa için gençlerimize ve geleceğimize hizmete devam ediyoruz” dedi.
Bursa'nın her yönden gelişip kalkınması için devam eden faaliyetlere hayırseverlerin de destek verdiğini anlatan Başkan Altepe, “Görükle'nin kalitesi de her geçen gün artacak. Bugün kamulaştırılan binaları yıkıyoruz. Yaklaşık 1 yıl sonra buraya gerek yapısıyla gerek çevresiyle pırıl pırıl bir öğrenci yurdu kazandıracağız. Güzel bir tesis olacak” şeklinde konuştu.

Görükle Mahalle Muhtarı Harun Kızıl da Görükle'nin Bursa için önemli bir yerleşim yeri olduğunu ifade ederek, Başkan Altepe'ye bölgeye hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Konuşmaların ardından Başkan Altepe, kamulaştırılan binaların yıkımını başlattı. Bölgede yıkımın ardından öğrenci yurdunun inşasına başlanacak.