Rüzgardan uçan çatı

Bursa’da çelik çatı, kağıt parçası gibi uçtu!

Genel Ayşe Özlem Kuruca 31.01.2015
Bursa’da hızı 85 kilometreye kadar ulaşan lodos, bir binanın çelik çatısını tramvay hattı tellerinin üzerine uçurunca, tramvay seferleri durduruldu.
Bursa'da dün akşam saatlerinde başlayan ve etkisini sabah saatlerinde iyice artıran lodos, yaşamı olumsuz etkilemeye başladı. Hızı zaman zaman saatte 85 kilometreye kadar çıkan lodos, Osmangazi Metro İstasyonu'nun bulunduğu cadde üzerindeki bir binanın çelik çatısını yerinden söktü. Rüzgarda savrulan çatı, şehir içi tramvay hattı tellerinin üzerine düştü. Şans eseri herhangi bir yaralanmanın yaşanmadığı olayı gören vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine gelen polis, itfaiye ekiplerine haber verdi.

Hattaki elektriğin kesilmesinin ardından çalışmalara başlayan ekipler, çatıyı tellerin üzerinden kaldırdı. Tellerin zarar görmesi nedeniyle tramvay seferleri durdurulurken, Burulaş ekipleri, hattaki arızanın giderilmesi için çalışma başlattı. Halen tramvay seferleri yapılamazken, çalışmalar tamamlandıktan sonra hatta yeniden seferlerin başlayacağı belirtildi.

çelik çatı Bursa çelik çatı uçan çatı