bursa timsah arena

Bursa Timsah Arena'da çimler seriliyor!

Genel Uğurcan Tokay 23.06.2015
Bursa'yı uçuracak olan Timsah Arena'da çimlerin serilme aşaması başladı. Dev stadyum toplamda 185 bin metrekare büyüklüğe sahip.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa'ya kazandırılan ve dünyanın en heyecan veren 10 stadyumu arasında gösterilen yeni stadyumda çimlerin serilmeye başlandığını söyledi.

Bursa'nın yaklaşık 185 bin metrekarelik inşaat alanına sahip olan yeni stadyumunda çalışmalar son aşamaya geldi. Türkiye'de ilk kez takımının sembolüyle tasarlanan bir stadyum olan Bursa Büyükşehir Stadyumu'na serilecek çimleri Özlüce'de inceledi. 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, UEFA kriterlerine uygun olarak yapılan yaklaşık 45 bin kişi kapasiteli yeni stadyumun en kısa sürede tamamlanmasını istediklerini söyleyerek, “Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak bu dönemde yaptığımız en büyük inşaat olan yeni stadyum, aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi tarihinde yapılan en büyük eser... Bursa ve Bursaspor'umuzun yeni stadyumunu büyük özenle hazırlıyoruz. Her geçen gün heyecanımız artıyor ve bir an önce de tamamlanarak olan stadyumun yeni sezona hazırlanmasını istiyoruz. Stadyumun en güzel şekilde yapılması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” diye konuştu.

“Bursa'ya yakışacak”

Hemen hemen her gün stadyumdaki çalışmaları incelediklerini anlatan Başkan Altepe, “Stadyumda çalışmalar toparlandıkça bizim de moralimiz yerine geliyor. Stadyumun tüm birimleriyle tamamlanması ve Ağustos ayında burada maç oynanması için ekiplerimiz özenle çalışıyor. Bursa'ya en güzel eseri kazandıralım, marka kente yakışacak güzel bir stadyum olsun istiyoruz” dedi.

Yeni stadyumun çimlerinin Atatürk Stadyumu'nun çimlerini hazırlayan ekip tarafından hazırlandığını anlatan Başkan Altepe, “Mevcut Atatürk Stadyumundaki çimler ve altyapı, Türkiye'ye örnek olmuştu. Kaliteli maç yapılabilmesi için, yoğun yağışta dahi su tutmayan zemin ve kaliteli çim olması gerekiyor. Her turlu hava şartına uygun çimlerin olması gerekiyor. Çimler daha önce ekildi ve düzenlendi. Uygun ölçüsüne getirildi. Stadyuma serilmeye de başlanıyor. Stadyumda artık saha da yeşillenecek. Bir hafta içinde zemin yeşil zemin kaplanacak” şeklinde konuştu.

Başkan Altepe, yeni stadyumun Bursaspor'a güç katacak güzel bir tesisi olacağını belirtti.
Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı da çimlerle ilgili yaklaşık 2 – 3 aydır yapılan çalışmaların sonun gelindiğini ifade ederek, Bursaspor'a destek veren Başkan Altepe'ye teşekkür etti.

bursa timsah arena son durum timsah arena açılış tarihi bursa timsah arena ne durumda