bursa büyükşehir belediyesi

Bursa Belediyesi’nden İnegöl ilçesine sosyal yaşam alanı!

Genel 31.03.2017 11:32

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa’nın İnegöl ilçesinde yer alan Cerrah bölgesine sosyal yaşam alanı düzenlemesi için çalışmalara başladı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa'nın daha yaşanabilir ve daha sağlıklı bir kent haline gelmesi hedefiyle yapılan çalışmaları kapsamında, İnegöl ilçesi, Cerrah bölgesindeki vatandaşların keyifli vakit geçirebileceği bir sosyal yaşam alanı kazandırıyor.

Bursa'nın her köşesinde ihtiyaç duyulan çalışmaları gerçekleştirerek vatandaşların yüzünü güldüren Büyükşehir Belediyesi, ilçelerde çevre odaklı yatırımlarına da devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi bürokratlarıyla birlikte İnegöl ilçesinde incelemelerde bulundu. Cerrah'taki parkın yeni bir sosyal yaşam alanı olarak düzenleneceğini belirten Başkan Altepe, “Büyükşehir Belediyesi olarak çevreye büyük önem veriyoruz. Özellikle yeşil alan miktarını artırma noktasında elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” dedi.

Kentin tüm ilçelerinde ihtiyaç duyulan çalışmalara devam ettiklerini belirten Başkan Altepe, “İnegöl Cerrah'ta bulunan 70 bin metrekarelik park ve rekreasyon alanı yeniden düzenleniyor. Büyük, güzel ve çok değerli bir alan. Yanındaki deresi ve ağaçlarıyla, İnegöl halkının nefes aldığı bir yer. Burada piknik yerleri, yürüyüş yolları, spor ve çocuk oyun alanları, yamaç düzenlemeleri gibi çalışmalarla halkımızın güzel vakit geçirdiği güzel bir sosyal yaşam alanı oluşturacağız” diye konuştu.

Yaklaşık 1,5 milyon lira maliyetle gerçekleştirilecek olan çalışmaların kısa sürede tamamlanacağını anlatan Başkan Altepe, bölgenin vatandaşlara piknik ve mesire alanı olarak hizmet vereceğini sözlerine ekledi.