Bursa ve Ardahan

Bursa, Ardahan ile kardeş oldu!

Genel 03.04.2015 18:00

Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Ardahan Belediyesi arasında kardeşlik protokolü imzalandı.

Bursa ile Ardahan arasındaki sosyal, kültürel ve ekonomik alanlardaki diyaloğu güçlendirmeyi hedefleyen kardeşlik protokolünü, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy imzaladı.

Bursa ile Ardahan arasındaki sosyal, kültürel ve ekonomik alanlardaki diyaloğu güçlendirmeyi hedefleyen kardeşlik protokolünü, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy imzaladı.

‘Daha sağlıklı ve daha yaşanabilir, marka bir kent' hedefiyle Bursa'yı geleceğe taşıyan Büyükşehir Belediyesi, Türkiye'nin diğer şehirleriyle kardeşlik bağlarını da güçlendirmeye devam ediyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin dostluk eli, artık Ardahan'a dek uzanıyor. Bursa ile Ardahan arasındaki sosyal, kültürel ve ekonomik alanlardaki diyaloğu güçlendirmeyi hedefleyen kardeşlik protokolü, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy tarafından imzalandı. Heykel'deki Tarihi Belediye Binası'nda gerçekleştirilen protokol, Bursa ile Ardahan'ı daha da yakınlaştırdı.

Bursa değişimin öncüsü

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 2010 yılından bu yana Bursa ile Ardahan arasında sürdürülen kardeşlik diyaloğunun daha da gelişmesi hedefiyle protokol gerçekleştirildiğini söyledi. Başkan Altepe, Türkiye'nin tüm şehirlerinin gelişmesini hedeflediklerini vurgulayarak, “Bursa, Türkiye'nin en hızlı gelişen kentleri arasında yer alıyor. Bursa'daki değişim ve gelişimin diğer kentleri de desteklemesi ve örnek olmasından yanayız” dedi.

Başkan Altepe, Bursa'nın Ardahan'ı da güçlendirecek adımları atacağına işaret ederek, “Bursa ile Ardahan arasında sosyal, kültürel ve ekonomik alanlarda işbirliğinin gelişmesi, karşılıklı olarak kalkınmanın sağlanması ve deneyim ve birikimlerin paylaşılmasını sağlamayı hedefliyoruz. Bunun için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

Deneyim paylaşımı

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy da Bursa'daki hızlı değişim ve gelişimi yakından izlediklerini ifade ederek, “Başkan Altepe'nin Bursa'da turizmin, tarihi eserlerin ve ekonominin gelişmesi noktasındaki yatırımlarını yakından takip ediyoruz. Bizler de bu tecrübelerden faydalanmak istiyoruz” dedi.

Bursa'da Ardahan nüfusu kadar Ardahanlı vatandaşın yaşadığını belirten Köksoy, “Bu nüfus Bursa'ya çok ciddi katkı sağlıyor. Bursa'nın da Ardahan'a katkı sağlamasını istiyoruz ve bu sinerjinin doğacağına inanıyoruz” diyerek, Ardahan'a kazandırılacak bir araç terminali için de Bursa'dan destek istedi.

Ardahan Valisi Ahmet Deniz ise Türkiye'deki gelişim ve değişimde Bursa'nın öncü rol oynadığını belirterek, protokolün Bursa ve Ardahan'ın ilişkilerini güçlendireceğini vurguladı.