bulut insaat

Bulut İnşaat sahiplerine yakamala kararı!

Genel Uğurcan Tokay 17.07.2016
910 yıl hapsi istenen şirket sahipleri için yakalama kararı çıktı. Bulut İnşaat'tan ev alıp mağdur olan 8 bin kişi bulunuyor.
Teslim etmesi gereken binlerce konut bulunan Bulut İnşaat'ın sahipleri hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Mahkeme, yüzlerce yıl hapisleri istenen Temel Bulut, oğlu Volkan Bulut ve şirket çalışanı Mine Turgut'un duruşmalardan kaçtıklarına işaret ederek haklarında yakalama kararı verdi.

Ağırlıklı olarak Esenyurt'ta hayata geçirdiği 10 konut projesi ile gündeme gelen Bulut İnşaat'ın (Bulut İnşaat Turizm San ve Dış Ticaret) teslim etmesi gereken binlerce dairesi bulunuyor.

Ancak, bölgedeki imar krizi gerekçe gösterilerek projeler tamamlanamadı. Şirketin sahibi Temel Bulut ile yakınları hakkında yüzlerce yıl hapis istemi ile dava açıldı. Bakırköy 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde geçtiğimiz salı günü görülen davaya çok sayıda mağdur ve avukatları katıldı.

8 BİNE YAKIN MAĞDUR VAR

Duruşmada, mağdur avukatları sanıklar hakkında tutuklama kararı verilmesini istedi. Duruşmada, mağdur iki Suudi Arabistanlı adına söz alan Av. Erdal Avcı, “Bu dava sıradan bir nitelikli dolandırıcılık davası değil. Uluslar arası boyutu da olan bir dolandırıcılık şebekesi var” dedi. Av. Tünay Koca ise, aileleri ile birlikte 7-8 bin kişinin mağdur edildiğini söyledi.

Bir kısım sanık adında söz alan Orhan Boran ise, sanıkların mahkemeye gelmemelerini mahkemeye saygısızlık olduğunu, haklarında tutuklama kararı verilmesini istedi.

Savcılık soruşturma açtı, Bulut İnşaat'ın sahipleri polise ifade verdi
Bir kısım sanığın avukatı Halil İbrahim Erdoğan ise, müvekkillerinin, iki ay önce vefat eden babalarına yönelik dini vecibeleri yerine getirmek için duruşmaya gelemediklerini söyledi.

YAKALANDIKLARI YERDE...

Duruşma savcısı, sanıkları hakkında tutuklama kararı verilmesini talep etti. Mahkeme heyeti verilen kısa aradan sonra kararı verdi. Heyet, sanıklardan Temel Bulut, oğlu Volkan Bulut ve Mine Turgut hakkında yakalama kararı çıkardı. Karara göre, sanıklar yakalandıkları yerde mahkemeye çıkarılacak.

Hürriyet

bulut inşaat bulut inşaat mağdurları