Hotel President Wilson cenevre

Bu oda dünyanın en pahalısı!

Genel Zeynep Karabağ 08.12.2014
Pek çok devlet büyüğünü ağırlayan Cenevre’deki Hotel President Wilson’ın en özel suiti aynı zamanda dünyanın en pahalısı
Royal Penthouse Suite'te bir gece konaklamanın bedeli 58 bin euro.

1.680 metrekarelik oda, dünyada sadece üç otelde bulunan 103 ekranlı Bang&Olufsen BeoVision 4 tane televizyona sahip. Leman Gölü manzaralı Royal Penthouse Suite, otelin sekizinci katında yer alıyor.

Burası 12 yatak odası ve 12 banyosuyla 40 kişinin rahatlıkla konaklayabileceği büyüklükte.

250 metrekarelik salonun yerden tavana uzanan camları sayesinde oturduğunuz yerden Leman Gölü'nü izleyebiliyorsunuz. Yeteneğiniz varsa salonun baş köşesine yerleştirilen Steinway piyanoyu çalabilirsiniz.

başkanın odası

Otelin diğer odalarından ayrı olarak özel bir asansörle çıkılan suitin camları kurşun geçirmiyor. Kapıları ise çelik zırhlı.

Çoğunlukla devlet başkanlarının konakladığı odada konuklara tatillerini güvenli bir ortamda geçirme vaadi veriliyor. Suitte bugüne kadar konaklayanlar arasında İngiltere Eski Başbakanı Tony Blair, ABD Eski Başbakanı Bill Clinton, Virgin Group CEO'su Sir Richard Branson, Microsoft Başkanı Bill Gates, Michael Douglas, Matt Damon ve Celine Dion gibi Hollywood ünlüleri yer alıyor.

Milliyet

 

Hotel President Wilson cenevre otel odası cenevre otelleri Royal Penthouse Suite