fikirtepe

Boş Fikirtepe, hırsızların merkezi haline geldi!

Genel Uğurcan Tokay 28.03.2016
Terk edilmiş şehir görüntüsüyle hayrete düşüren Fikirtepe, çalınan arabaların parçalanma mekanı haline geldi.
Milyon dolarlık projelerin yükseldiği Fikirtepe'nin boş olmasını fırsata çeviren hırsızlar çaldıkları arabaları burada parçalıyorlar.

İBB ile Kadıköy Belediyesi arasında uyuşmazlık nedeniyle tıkanma noktasına gelen Fikirtepe projesinde Çevre ve Şehircilik Bakalığı'nın devreye girmesiyle inşaat yapımına start verilmişti. Bakanlık izninin ardından inşaat şirketleri hummalı bir şekilde çalışmaya başladılar. Akşam gazetesinde yer alan habere göre milyon dolarlık dairelerin yapıldığı Fikritepe'nin son misafirleri ise hurda otomobiller ve mülteciler. 

Kat karşılığı müteahhitlere verilen gecekondularda mülteciler yaşarken her sokak başında hurda ve yanmış arabaların belirmesi dikkatlerden kaçmadı. 

GECELERİ BEYRUT GİBİ 

Fikirtepe'de bir inşaat firmasında bekçilik yapan Altan Burak, "Bu arabaların çoğu hırsızlar tarafından buaraya getiriliyor. Burada kimse oturmadığı için dikkat çekmiyorlar. Arabaların parçalarını söküğ yakıyorlar. Burası gece Beyrut sokakları gibi oluyor" diye konuştu. Fikirtepe'de yaşayan bir vatandaşın durumu polise intikal ettirdiği de gelen bilgiler arasında. 

Hürriyet

fikirtepe kentsel dönüşüm fikirtepe son durum Çevre ve Şehircilik Bakalığı