Bölge hastaneleri

Bölge Hastanesi 2 aya tamamlanıyor

Genel Nafiz Akyüz 15.04.2015
Toki tarafından yaptırılan Sivas Bölge Hastanesi inşaatında son aşamaya gelindi. Sakarya'daki 3 hastane de bir aya tamamlanıyor
ESD - Sivas Bölge Hastanesinde incelemelerde bulunmak üzere kente gelen Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Turan, yapımı devam eden hastane binasını gezerek, yetkililerden bilgi aldı.

Turan, incelemenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Sivas Devlet Hastanesinin 600 yataklı ihale edildiğini söyledi. İnşaatın yaklaşık yüzde 91 seviyesine geldiğini kaydeden Turan, "Bu bizim tekniğimizden geçici kabul aşamasına gelmiş bir inşaat. Onun için de bir taraftan Sağlık Bakanlığımız içerisinin tefriş aletleriyle hareketli mobilyalarıyla ilgili tedariklerini yapıyor. Hatta bir kısmı örnek numune odaları da hazırlandı. Müteahhidimiz de son toparlamaları yapıyor, çevre düzenlemesini yapıyor. İnşallah Sivas'ta 600 yataklı hastaneyi iki ay içerisinde tamamen Sağlık Bakanlığına teslimini yapmış olacağız" diye konuştu.

286 hastaneden 150'si bitti

Hastanenin çok büyük boyutlarda olduğunu dile getiren Turan, "Türkiye'de buna benzer, Hatay'da, Eskişehir'de, Malatya'da bu ölçekte büyük hastaneler var. Şu anda buna benzer Sağlık Bakanlığımıza Toplu Konut İdaresi olarak 286'ya yakın hastane inşa ediyoruz. Bu hastanelerin 150'ye yakınını teslim ettik, 140 tanesine yakınında da çalışmalar devam ediyor. Bunun gibi 80'e yakın hastaneyi de yıl sonuna kadar teslim edeceğiz" dedi.

Karasu, Hendek, Sapanca Hastaneleri de bir aya tamam

Hastane inşaatlarının yoğun şekilde devam ettiğini ifade eden Turan, sözlerini şöyle tamamladı: 
"Önümüzdeki 20 ve 30 yılda gelecek kuşaklar bir daha bu işlerle uğraşmayacaklar. Çünkü bu hastane belkide en az 80 yıl Sivas halkına hizmet edecek. Biz bunları görünce çok sevinç duyuyoruz. Erzincan'da Refahiye Devlet Hastanesini gezdik. Refahiye'ye 50 yataklı Devlet Hastanesi yapılıyor. İnşallah orası da 20 güne teslim edilecek. Sakarya'da bir ay içerisinde 3 hastane teslim ediyoruz. Karasu, Hendek, Sapanca Devlet Hastanelerini teslim ediyoruz."

Toki'nin yaptırdığı hastaneler Sivas bölge hastanesi 600 yataklı hastane bölge hastaneleri toki başkanından hastane inşaatına inceleme