buyap-proce-yarismasi

Boğaziçi Üniversitesi Yapı Kulübü'nden ProCE yarışması!

Genel Uğurcan Tokay 26.09.2016
BÜYAP'ın ilk kez düzenleyeceği ProCE isimli gayrimenkul geliştirme yarışması yeni fikirleri bekliyor.
Boğaziçi Üniversitesi Yapı Kulübü(BÜYAP) tarafından bu sene ilk kez düzenlenecek olan ProCE gayrimenkul geliştirme yarışması, akılcı, girişimci ve parlak fikirli  yarışmacılarını bekliyor.

Türkiye'nin ilk ve tek gayrimenkul yatırım yarışması olan ProCE, teorik olarak birçok bilgiyle donatılan ancak bu bilgileri pratik olarak uygulamakta eksik olan ve iş hayatına atılmaya hazırlanan öğrencilerin bilgilerini uygulayabilmeleri ve gayrimenkul geliştirme konusunda kendilerini geliştirmelerine fırsat bulabileceği bir ortam oluştur

Jüri üyelerinin sahibi olduğu hayali şirket, ellerindeki araziye yatırım yapmak amacıyla yeni fikir arayışında olacak. Takımlardan istenen, şirketin sanal para desteğiyle; 

1) En uygun yatırımı belirlemek ve tasarlamak,
2)  Yatırım sürecini planlamak,
3) Ortaya çıkabilecek riskleri belirleyip yönetmektir

Ayrıca ProCE'de uzmanca kişiler tarafından yapılacak sunumlar ve arazi gezisi yarışmayı çok farklı bir boyuta taşıyacak.

Başvuruları 22 Eylül - 20 Ekim tarihleri arası alınacak olan yarışmaya inşaat mühendisliği, mimarlık, işletme, ekonomi, işletme mühendisliği, çevre mühendisliği, peyzaj mimarlığı ve şehir bölge planlama bölümlerinden 2, 3 ve 4'üncü ınıf öğrencileri 4 ya da 5 kişilik gruplarla katılabilecek.

Yarışmacıların 4-5-6 Kasım tarihlerinde Boğaziçi Üniversitesi'ne gelip seminerlere katıldıktan sonra 16 Kasım'a kadar e-mail yoluyla proje sunumlarını ve posterlerini yollamaları gerekiyor. 19 Kasım'daki ön elemeyi geçen 5 takım e-mail yoluyla bildirildikten sonra yarışmanın ilk üçü, 26 Kasım 2016 tarihinde kulübün 400 kişiden fazla katılımcı aldığı kariyer etkinliği olan CivilCareer'de açıklanacak.

Hoş ve rekabetli bir yarışmanın ardından yarışmacıları ULI tarafından sağlanan staj imkanları ve nakit para ödülü bekliyor.

Daha detaylı bilgi için; http://www.buyap.boun.edu.tr/

büyap proce yarışması boğaziçi üniversitesi yapı kulübü boğaziçi üniversitesi proce