asfalt çalışması

Boğaziçi Köprüsü’nün asfaltı yenileniyor!

Genel Emine Pile 12.03.2015
Boğaziçi Köprüsü’nün halat yenileme çalışmaları devam ederken okulların tatile girmesiyle köprüde asfalt çalışmaları da başlayacak.
Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan, Habertürk'e yaptığı açıklamada Boğaziçi Köprüsü'nün halat yenileme çalışmalarının devam ettiğini ve asfalt çalışmasının ise yazın yapılacağını belirtti.  

Turhan “2 aylık sürede asfalt değişimini tamamlamayı hedefliyoruz. Okullar tatile girince çalışmalara başlarız. Mümkün olursa Ramazan Bayramı öncesinde de bitirebiliriz” dedi.

ÇATLAK TAMİRİ SÜRÜYOR

Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü'ndeki ana tabliye boyaması ile Boğaziçi Köprüsü çatlak tamirlerini tamamladıklarını kaydeden Turhan, şu ana kadar 471 çatlak tamiri ve 175 bin metrekare alanda boyama yapıldığını anlattı. Turhan, 106 çatlak için de çalışmanın sürdüğünü söyledi. Askı halatlarının değişimi için de gerekli imalatların yapıldığını ifade eden Turhan, “Askı halatı kopma mukavemet testini İtalya'da yaptık. 240 askı halatının montajına başlanacak. Montaj süresini 1 ay olarak öngörüyoruz” diye konuştu. Turhan, askı halatlarının değişimine paralel olarak her iki köprüde de ana halat üzerine nem alma sistemi kurulacağını belirtti.

Boğaziçi Köprüsü Cahit Turhan köprü çalışması köprü asfalt çalışması