FSM Köprüsü

Boğaziçi Köprüsü'nde halat onarım çalışmaları görüntülendi!

Genel Zeynep Karabağ 17.04.2015
Boğaziçi Köprüsü'ndeki halatların bakım ve onarım çalışmaları havadan işte böyle görüntülendi.
İstanbul'da Avrupa ile Asya'yı birbirine bağlayan 2 köprü var. Şimdi bu sayı 3'e çıkarken, bu köprülerde çalışmak nasıl bir duygu düşündünüz mü?

Onlarca metre yükseklikte tüm İstanbul'u ayaklarının altına alarak aslında oldukça hayati bir görev üstlenen köprü çalışanları görüntülendi. 

Günde binlerce aracın geçtiği köprü düzenli aralıklarla bakım ve onarımdan geçiyor. Boğaziçi Köprüsü'nün halatları üzerinde çalışma yürüten işçilerin oldukça havadar bir ofisleri var... 

30 Ekim 1973 yılında tamamlanan Boğaziçi Köprüsü, 42 yıldır ayakta. Boğaziçi Köprüsü'nde askı halatlarının değiştirilmesi nedeniyle 15 Nisan ile 15 Temmuz arasında köprünün sadece ana halatı üzerindeki dekoratif aydınlatmalar yanacak.

Boğaziçi Köprüsü'ndeki bu çalışmalar ile ilgili şu açıklama yapıldı; "Çalışmaların güvenlik içinde sürdürülebilmesi için emniyet birimlerimizce gerekli tedbirler alınacak olup, çalışmalar süresince trafik düzeninin sağlanmasında sürücülerin yol üzerinde bulunan trafik işaret ve işaretçilerine uymaları gerekmektedir"

FSM Köprüsü Fsm köprüsü onarım çalışmaları havadan görüntülendi köprü havadan