Muğla'daki öğrenci yurdu

Beş yıldızlı otel yurda dönüştü

Genel Emine Pile 02.01.2016
Muğla'nın Marmaris ilçesine 10 kilometre uzaklıkta bulunan İçmeler Mahallesi'ndeki “Park Panorama” otel öğrenci yurduna dönüştürüldü.
Milli Parklar Genel Müdürlüğü mülkiyetindeki Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu'nun işletmeciliğini yaptığı “Park Panorama” adlı 5 yıldızlı otel, artık 114 öğrenciye yurt hizmeti veriyor. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Marmaris Turizm Meslek Yüksekokulu'nun öğrencilerinin kullandığı öğrenci yurdu otel konforu sağlıyor. 2002 yılında inşa edilen ve 1991'de kullanımı 49 yıllığına Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu'na tahsis edilen tesisin turizm sezonunda otel olarak da kulllanılması planlanıyor. Tüm odalarında plazma TV ve klimanın bulunduğu yurtta yaz aylarında güneş enerjisi kış mevsiminde ise LPG 'li ısıtma imkanı sağlanıyor. 24 saat sıcak suyun aktığı otelde, 3 restoran, 1 seminer odası, çok amaçlı salon ve yemekhane bulunuyor. Öğrenciler, yaz sezonunda yüzme havuzundan da yaralanabiliyor.

OTEL KONFORUNDA ÖĞRENCİ YURDU 

MTMYO Müdürü Zekeriya Bingöl, oteli üniversiteye kazandırmak için 3 yıl boyunca Milli Eğitim Bakanlığı, mülk sahibi Milli Parklar Genel Müdürlüğü ve işletmeci Türkiye Esnaf Sanatkarları Konfederasyonu yetkilileri ile görüşme halinde olduklarını, uzun süren ikna çabalarının sonuç vermesiyle hayallerinin gerçek olduğunu söyledi. Gerekli izinlerin alınmasının ardından otelin yurt olarak hizmete açıldığını kaydeden Bingöl, amaçlarının öğrencileri rahat ettirerek en iyi şekilde eğitim görmelerini sağlamak olduğunu ifade etti. Öğrencilerin kaldığı odalarda her türlü konforun sağlandığına değinen Bingöl, beş yıldızlı otel konforunda Türkiye'de ilk defa böyle bir hizmet verdikleri için üniversite yönetimi olarak gururlu olduklarını sözlerine ekledi.

Yurtta kalan Turizm Rehberlik Bölümü öğrencisi Mehtap Yankı, “İnanması çok zor ama 5 yıldızlı konfor içindeyiz. Yurdun okula yakın olması bizim için bir avantaj" diye konuştu. Rehberlik bölümü öğrencisi Dilek Umut ise "Otelimiz güzel. Kış mevsiminde bizlere tahsis edildi. Yaz sezonunda ise uygulamalı otel olarak da hizmet verecek. Bu yıl ilk olduğu için bazı eksiklikler vardı ama kısa sürede tamamlandı ve hizmetimize sunuldu. Bence öğrencilerin kalabileceği en iyi yurt olduğunu düşünüyorum" şeklinde konuştu. 

Öğrenci yurdu Park panorama otel Oteller öğrenci yurduna dönüyor Park Panorama