batman belediyesi afiş

Batman Belediyesi vergi borçlarını yapılandırıyor

Genel Emine Pile 05.10.2016
İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevlendirme yapılan Batman Belediyesi, borçlara yapılandırma kararı aldı.
İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevlendirme yapılan Batman Belediyesi, vatandaşların  ilan, reklam, emlak, çevre temizlik vergileri ile su ve kira borçlarında yapılandırmaya gidiyor.

İçişleri Bakanlığınca KHK ile Batman Belediyesine görevlendirilen Vali Yardımcısı Ertuğ Şevket Aksoy, yaptığı yazılı açıklamada, kentin dört bir yanında asfalt ve park bahçe çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğünü belirtti.

VATANDAŞLARA TAKSİTLENDİRME İMKANI

Uygulamanın tüm vatandaşları kapsadığına işaret eden Aksoy, şunları kaydetti:

"Uygulamayla gecikme zamları tamamen kaldırılıp, bu zammın yerine Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) oranında yeni faiz oranı getirilecek. Peşin ödemelerde ise Yİ-ÜFE oranı üzerinden hesaplanan orana ayrıca yüzde 50 indirim yapılacak. Vergi borçlarını ödemede vatandaşa 6-9-12-18 ay taksitlendirme imkanının da sunulacağı yeni yapılandırmada tahsilat işlemleri 31 Ekim 2016'ya kadar BASKİ Müdürlüğü ve Batman Belediyesi veznelerinde saat 08.00-12.00/13.00-16.15 arasında yapılacak."

emlak vergisi borçlara yapılandırma