TEKNOFEST Festival Recep Tayyip Erdoğan

Başkan Erdoğan'dan AVM'cilere sert uyarı!

Genel 22.09.2018 17:20

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, AVM'cilere 'Türk Lirası dururken hala dolarla hareket edecek olursanız, kusura bakmayın, takkeleri değişiriz' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TEKNOFEST kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerini verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ödül töreninde yaptığı kısa açıklamada dolar kuruna değinerek, "Buradan AVM'cilere bir daha sesleniyorum. Türk Lirası dururken hala dolarla hareket edecek olursanız, kusura bakmayın, takkeleri değişiriz. Burası Türkiye, buranın parası Türk Lirası'' açıklamasında bulundu.

BAŞKAN ERDOĞAN AVM'CİLERE 'TL' ÇAĞRISI YAPMIŞTI

Buna göre Başkan Erdoğan partisine verdiği talimatta AVM'lerde, gayrimenkullerde dövizle kira döneminin kapanması için teklif hazırlanmasını istemişti.

TL İLE ÖDEME İÇİN KANUNU ÇIKMIŞTI

Türkiye'de yerleşik kişilerin menkul ve gayrimenkul alım satım, taşıt ve finansal kiralama dahil her türlü menkul ve gayrimenkul kiralama, leasing ile iş, hizmet ve eser sözleşmelerinde ödeme yükümlülükleri döviz cinsinden veya dövize endeksli olarak belirlenemeyecek.

Kararnameye göre hali hazırda döviz cinsinden kararlaştırılmış bedeller, 30 gün içinde TL cinisinden taraflarca yeniden belirlenecek.