<
Ahmet Davutoğlu 3. Köprü'de devam eden çalışmaları inceledi

Başbakan Davutoğlu 3. köprüyü havadan inceledi

Genel Emine Pile 08.01.2016
Başbakan Ahmet Davutoğlu, inşaat çalışmaları hızla devam eden 3. köprüyü helikopterle inceledi.
Başbakan Davutoğlu, Sarıyer'in Garipçe Köyü ile Beykoz'un Poyrazköy semti arasında yapımına devam edilen Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün inşaat alanını helikopter ile gezdi. İncelemelerin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Davutoğlu, planlananın aksine köprü ve bağlantı yollarının birlikte açılacağını söyledi.

KÖPRÜ VE BAĞLANTI YOLLARI BİRLİKTE AÇILACAK

Davutoğlu, "Genişlik itibarıyla dünyanın en büyük asma köprüsü. Genişlik ve kule yüksekliği bağlamında dünyada birinci. Üstünden demiryolu geçen köprü olması bağlamında da bir ilk özelliği taşıyor. Benzer örneklerde görülmeyen bir hızla da yapıldı. Ülkemize, İstanbul'a güzel bir armağanı da hep beraber sunmuş olmaktan mutluluk duyuyorum. 2 ayrı açılış planladığımız bir projeydi. Köprünün devreye girmesiyle bağlantı yollarının devreye girmesi arasındaki süre kapanıyor. Bağlantı yolları ile köprünün bu yaz birlikte açılış yapılmasına karar verdik" diye konuştu. 

GAZETECİLERE KÖPRÜDE DÜĞÜN TEKLİFİ

Davutoğlu, açıklamasının ardından köprünün yapımında çalışan işçilere tanınan köprüde düğün hakkının gazetecilere de tanınmasını teklif etti. Gazetecilere "Yakın zamanda evlilik hazırlığı olan var mı" diye soran Davutoğlu, "Elinizi çabuk tutun" dedi.

3. köprü Ahmet davutoğlu Yavuz Sultan Selim Köprüsü 3. köprü ne durumda