bakırköy bağcılar kirazlı metrosu

Bakırköy-Bağcılar Kirazlı metro hattı yakında hizmete giriyor

Genel 09.04.2018 13:40

Başkan Çağırıcı, Bakırköy-Bağcılar Kirazlı metrosuna yakın bir zamanda açılarak, Bakırköy sahile 12 dakikada gidilebileceğini söyledi.

Bağcılar Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, Kazımkarabekir Mahallesi'ndeki  Halk Meclisi Toplantısı'nda ilçe sakinleriyle bir araya gelen Çağırıcı,  vatandaşların sorunlarını dinledi ve çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Çağırıcı, metro çalışmalarının devam ettiğini belirterek, "Bakırköy-Bağcılar Kirazlı metrosuna yakın bir zamanda kavuşacağız. Bu sayede 12 dakikada Bakırköy sahile gidebileceğiz. Bu ilgi ve alaka bizleri de çok mutlu  ediyor." ifadelerini kullandı.

Hükümet konağı ve belediye hizmet binasının kaba inşaatının bittiğini,  bu sene sonunda hizmete geçeceğini aktaran Çağırıcı, şunları kaydetti:

"Bağcılarımız için en güzel hizmetlerimizi yapmaya devam ediyoruz.  İnşallah bu yılın sonuna ya da önümüzdeki yılın başına bitirmeyi hedeflediğimiz  metro çalışmamız olacak. Kazım Karabekir mahallemiz inşallah kısa süre içinde  Bakırköy- Bağcılar Kirazlı metro hattı ile Molla Gürani metro istasyonuna yakın  bir zamanda kavuşacak. Bu sayede 12 dakikada Bakırköy sahile inebileceğiz ve bu  hat bütün metrolarla bağlantılı olacak. Toplamda 7 metroya kavuşmuş olacağız."

AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk ise "Halkımız aracısız, kimseyi  araya sokmadan mahallesiyle ilgili sıkıntı, sorun ve isteklerini burada  yöneticileriyle paylaştı. Söz alan arkadaşlara duyarlılıklarından dolayı teşekkür  ediyorum. Kamu ve sivil toplum kuruluşları olarak her zaman sizin yanınızdayız." açıklamasında bulundu.

Toplantıya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, birim müdürleri, kamu kurum ve sivil toplum  kuruluşu temsilcileri katıldı.