yarisma

Bakanlığın mahalle tasarım yarışmasında sona gelindi!

Genel Uğurcan Tokay 23.08.2017
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın düzenlediği Mahalle Tasarım Fikir Yarışması'nda ikinci aşamaya 8 proje davet edildi.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ilgili kuruluşu olan İller Bankası A.Ş tarafından düzenlenen Mahalle Tasarım Fikir Yarışmasında son aşamaya gelindi.

Birinci aşamaya 111 projenin katıldığı yarışmada, jüri üyelerinin değerlendirmeleri sonucu ikinci aşamaya sekiz adet proje davet edildi.

Yarışmacıların ikinci aşamaya yönelik olarak hazırladıkları projeleri değerlendirmek üzere yapılan jüri toplantısı 18 Ağustos 2017 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Refik Tuzcuoğlu'nun katılımı ile gerçekleşti.
Söz konusu jüri toplantısında projeler üzerinde jüri üyeleri uzun oturumlar boyunca değerlendirmeler yaparak 3 proje eşdeğer ödüle, 5 proje ise mansiyona layık görüldü.

Eşdeğer ödül almaya hak kazanan projelerin her biri 75 Bin TL; mansiyon almaya hak kazanan projelerin her biri 15 Bin TL para ödülü ile ödüllendirilecek.

İller Bankası A.Ş, ülkemize proje üretimi alanında; günümüz kentsel ihtiyaçlarına güncel çözümler ortaya koyan, tasarım kalitesini geliştiren, kentsel yaşam ve mekan kalitesini artırıcı eserler kazandıracağı bu yarışmaya katılmış olan tüm projelerin sergilenmesi, kolokyumun gerçekleştirilmesi ve aynı zamanda yarışmada dereceye girenlere ödüllerinin verilmesi amacıyla 19 Eylül 2017 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin katılımıyla Ankara'da saat 14.00'de ödül töreni, kolokyum ve sergi organizasyonu yapacak.

mahalle tasarım fikir yarışması