çelik yapılar

Bakan Fatma Güldemet Sarı’dan çelik yapılar toplantısı!

Genel Emine Pile 04.02.2016
Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Fatma Güldemet Sarı, bugün çelik yapılar sektörü ile ilgili toplantı düzenliyor.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Fatma Güldemet Sarı, bugün Ankara'da Çelik Yapıların Tasarım ve Uygulama Yönetmeliği ile ilgili toplantıya katılacak. Bakan Sarı, toplantıda Çelik Yapılar Yönetmeliği'ne katkı sağlayan üniversite, STK ve sektör temsilcileriyle bir araya gelecek. 

“Çelik Yapıların Tasarım ve Uygulama Yönetmeliği'ne Katkı Sağlayan Üniversite, STK ve Sektör Temsilcileriyle Toplantı”sı saat 11.00'de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Makam Toplantı Salonu - Mustafa Kemal Mahallesi Eskişehir Devlet Yolu (Dumlupınar Bulvarı) 9. km. (Tepe Prime Yanı) No: 278 Çankaya / Ankara adresinde düzenlenecek. 

Çelik Yapılar Yönetmeliğine kavuşuyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, geçtiğimiz günlerde çelik yapılar yönetmeliğini hazırlayarak yayımlanmak üzere Başbakanlık'a göndermişti. 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı'nın imzası ile Başbakanlığa gönderilen yönetmelikte; çelik yapıların tasarım, hesap ve yapım esasları ülke birikimleri dikkate alınarak uluslararası norm ve standartlara uygun olarak belirlendi. Bu yönetmelik ile ülkemizdeki mühendislik bilgi birikimi ve pratiği göz ardı edilmeden, ortak bir tasarım yaklaşımının kullanılması ve uygulamaların kontrol edilebilir hale gelmesi sağlanacak. Uluslararası norm ve standartlar dikkate alınarak yapılan bu mevzuat ile çelik yapılar yönetmeliğine kavuşmuş olacak.

çelik yapılar fatma güldemet sarı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı