veysel eroğlu

Bakan Eroğlu: Tapusuz orman bırakmayacağız

Genel Emine Pile 28.06.2016
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, kadastro çalışmalarını büyük bir hızla sürdürdüklerini belirtti.
Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Isparta Orman Bölge Müdürlüğünce 4 ilçe ve 14 birimde tamamlanan kadastro çalışmalarının ardından 32 tapu çıkarıldı. Keçiborlu, Senirkent, Şarkikaraağaç ve Yalvaç ilçelerinde 14 birimde kadastro çalışmaları yapılarak, 17 bin 249 hektarlık alana ait tapular bölge müdürlüğüne verildi.

Kadastro çalışmaları Keçiborlu ilçesi, İncesu ve Yeşilyurt köyleri, Şarkikaraağaç ilçesi Arak, Armutlu, Beyköy, Çaltı, Muratbağı köyleri, Çiçekpınar Beldesi Aşağı Mahallesi, Yalvaç ilçesi Celeptaş, Dedeçam, Eğirler, Eyüpler, Terziler, Mısırlı ve Gökçeali köyleri, Senirkent İlçesi Büyükkabaca Beldesi Karşı ve Zafer mahallelileri sınırları içinde kalan ormanlarda tamamlandı. 

"Kadastro çalışmaları için büyük bir gayret gösteriyoruz"

Açıklamada, değerlendirmesine yer verilen Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, hükümet programında yer alan ülke genelindeki bütün ormanların kadastro çalışmalarının tamamlanması vaadini gerçekleştirmek için büyük bir gayret gösterdiklerini belirtti.

Bakan Eroğlu, şunları kaydetti:
"Hükümet olarak verdiğimiz sözü yerine getirmekle mükellefiz. Bunun içinde kadastro çalışmalarını büyük bir hızla sürdürüyoruz. Isparta'da da 4 ilçe ve 14 birimde tamamlanan kadastro çalışmalarının ardından 32 adet tapuyu bölge müdürlüğümüz teslim aldı. İnşallah kadastro çalışmalarımızı en kısa zamanda tamamlayarak tapusuz orman bırakmayacağız."

Veysel Eroğlu kadastro çalışmaları ormanların kadastro çalışmaları