ulaştırma denizcilik ve haberleşme bakanı ahmet arslan

Bakan Arslan'dan dev projelerle ilgili ring açıklaması!

Genel 15.10.2017 14:12

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 1915 Çanakkale, Yavuz Sultan Selim ve Osmangazi köprüleriyle ring oluşturulacağını söyledi.

Ulaştırma Bakanı Arslan, 1915 Çanakkale, Yavuz Sultan Selim ve Osmangazi ile bunların otoyol ve bölünmüş yollarla ‘ring' oluşturulacağını söyledi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 1915 Çanakkale Köprüsü tamamlandığında Avrupa'dan Ege'ye, Batı Akdeniz'e ulaşımın kolaylaşacağını belirterek, "1915 Çanakkale, Yavuz Sultan Selim ve Osmangazi köprüleri ile bunların tamamlayıcısı otoyol ve bölünmüş yollarla, güzergâhındaki insanların, üretim yerleri, hammadde-mamul maddelerine kolay erişimin sağlanması için 'ring' oluşturulacak" dedi.

KESTİRME GÜZERGÂH

1915 Çanakkale Köprüsü'nün, İstanbul trafiğine girilmeden Ege'ye veya Batı Akdeniz'e inilmesini sağlayacağını söyledi. Mevcut durumda zaman, akaryakıt ve karbondioksit salınımı anlamında bir kayıp yaşandığını dile getiren Bakan Arslan, "Halbuki siz, Avrupa'dan girdiğiniz an, Edirne'den, Tekirdağ'dan direkt Çanakkale'ye, oradan Ege'ye, Batı Akdeniz'e kadar inebileceksiniz. Hatta İç Anadolu'nun batısına da gidebileceksiniz çünkü kestirme bir güzergâh. Bu anlamda çok önemli. Bunu ülkelerin ekonomisinin, sanayisinin, endüstrisinin büyümesi anlamında çok önemsiyoruz" ifadelerini kullandı.