Maliye Bakanı Naci Ağbal

Bakan Ağbal: Bütçemizi önemli ölçüde bozacak bir durum yok

Genel Kerim Çırak 06.09.2016
Maliye Bakanı Naci Ağbal, Diyarbakır'da açıklanan teşvik paketine ilişkin görüşlerini aktardı.
Maliye Bakanı Ağbal, Diyarbakır'da açıklanan teşvik paketine ilişkin, "Bütçemizin üzerindeki etkisi yönetilebilir bir etkidir. Bütçemizi önemli ölçüde bozacak bir durum yok." dedi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Diyarbakır'da açıklanan teşvik paketine ilişkin, "Sayın Başbakanımız kalkınmaya dönük bölgesel teşviklerde önemli açıklamalarda bulundu. Bu yapmış olduğumuz açıklamaların her birisinin ilgili bütçelerinde karşılıkları vardır. Bütçemizin üzerindeki etkisi yönetilebilir bir etkidir. Bütçemizi önemli ölçüde bozacak bir durum yok." dedi.

Maliye Bakanı Ağbal, ikinci çeyrek büyümesine ilişkin, "2016 yılı ilk çeyrekte yüzde 4,8 büyümüştük. İkinci çeyrekte öncü göstergeler bunun bir miktar daha ılımlı hale geldiğini gösteriyor. İkinci yarı 15 Temmuz darbe girişiminin olduğu ve global kırılganlıkların da devam ettiği bir süreç. Hükümet olarak yılın ikinci yarısında da ekonomik büyümenin yukarı yönlü olması noktasında hem türketim hem de yatırım tarafında önemli düzenlemelere imza atıyoruz. 2016 yılı için büyüme hedefimiz yüzde 4,5 idi. Yıl içinde meydana gelen gelişmeler nedeniyle büyüme oranının bunun bir miktar altında kalacağını düşünüyoruz." diye konuştu.

Maliye Bakanı Naci Ağbal teşvik paketi