Bahçeşehir Gölet Park'ın görüntüsü

Bahçeşehir Gölet Park protesto edilecek!

Genel Rüya Tulumbacı 08.10.2015
Gönüllüler, 29 Ekim, saat 09:00'da Bahçeşehir Gölet Park'ta inşa edilecek proje için eylem yapacak.
Başakşehir Belediyesi, daha önce Bahçeşehir Göleti'nin hemen yanındaki yeşil arsayı ihaleye çıkarmış ve göletin değerinin 2 katına çıkacağını belirtmişti. Ardından Atmaca Grup, Bahçeşehir Gölet'ini 103 milyon liralık teklif ile satın almıştı.Şirket, Gölet'in değerini artıracak projesini açıklamasıyla bölge halkının tepkisini toplamıştı.Projenin devam etmesiyle harekete geçen Bahçeşehir gönüllüleri, Gölet Park'ın satılarak betonlaştırılmasını ve parkın kullanımının demir çitlerle kısıtlanmasını protesto edecek.

Bahçeşehir Gölet Gönüllüleri tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

Saygıdeğer Bahçeşehir Gölet Park Gönüllüleri;
29 Ekim sabahı saat 09:00'da hem Cumhuriyetimizin 92.yılını kutlamak hem de Gölet Park'ın satılarak betonlaştırılmasını protesto etmek için Gölet Park'daki tören alanında bir araya geleceğiz. Kutlama töreni sonrasında hep birlikte park'ı bölen tel örgülü demir çitlere siyah kurdeleler bağlayarak parkın satışını protesto edeceğiz.
Başakşehir Belediyesi'nin göleti büyütüyoruz algısı ile Gölet Park'ı satması ve yeni ticari işletmeler için parkın betonlaştırılmasının önünü açması Bahçeşehirlilerin ve bölge halkının yaşamını olumsuz etkileyecek, bölgenin zaten bozulmuş olan yeşil dengesini ve habitatını geriye dönüşü olmayacak şekilde yok edecek yanlış bir karardır. Bu kararın yanı sıra Bahçeşehir'de sürmekte olan yoğun yapılaşma sonucunda artan nüfus yoğunluğunun, şehrin mevcut alt yapısının kaldıramayacağı noktaya ulaştığı ve ulaşımın felç olduğu aşikardır. Acilen Gölet Park'ın satışının iptal edilerek park'ı bölen demir çitlerin kaldırılmasını ve Gölet Park'ın tamamının yeşil bir şekilde kamunun kullanımına açılmasını talep ediyoruz.

Çalışmalar devam ediyor

Atmaca Grup iştiraki MFA İnşaat, gölet çevresinde yapacağı Bahçeşehir Park projesinde ultra lüks rezidanslar için çalışmalarına devam ediyor. 11 katlı iki bloktan oluşan projede, 130 rezidans daire ve 130 cadde mağazası yer alıyor. Fiyatlar ise 1 milyon 700 bin TL'den başlıyor.

Bahçeşehir Gölet park Protesto Gönüllü