Bağcılar

Bağcılar'da toplu açılış töreni yapıldı

Genel Zeynep Karabağ 11.03.2017
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İBB Başkanı Kadir Topbaş, Bağcılar'da toplu açılış gerçekleştirdi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bağcılar'da inşa edilen Bölge İdare Mahkemesi, okullar, bilgi evleri, spor salonları, parklar, kapalı yüzme havuzları, sağlık tesisleri, camiler ile prestij caddelerinin de aralarında bulunduğu tesislerin resmi açılışına katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin de desteğiyle Bağcılar'da yapımı tamamlanan eserlerin toplu açılışına katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bağcılar'da düzenlenen toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, Bağcılar'ın 22 kilometrekarelik alandaki 760 bini bulan nüfusu ve Anadolu'nun tüm renklerini bir araya getiren yapısıyla adeta hem Türkiye'nin hem de İstanbul'un özeti gibi olduğunu belirtti.

Vatandaşların soğuk havaya rağmen yoğun ilgi gösterdiği açılış töreninde konuşan Başkan Kadir Topbaş, 1993 – 1995 yılları arasında ilçe başkanlığı yaptığı Bağcılar'da bulunuyor olmanın anlamının büyük olduğunu söyledi. Başkan Topbaş, Bağcılar'ın uzun yıllar ihmal edildiğinin altını çizerek, “O günden bu güne çok şey değişti. Sayın cumhurbaşkanımızın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemdeki yerel yönetim anlayışını devam ettirerek bu günlere geldik” dedi.

Cumhurbaşkanıyla Olmak Büyük Gurur

Gelişen bir Türkiye için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın vizyonuyla ortaya koyduğu yol haritasını takip ettiklerini ifade eden Başkan Topbaş konuşmasını şöyle sürdürdü: “Gelişen İstanbul, değişen İstanbul yeniden ayağa kalkıyor. Türkiye dünyada ezber bozuyor. Bin yıllık geçmişe sahip bu milleti her yönden sıkıştırmak istiyorlar. FETÖ başta olmak üzere bir çok entrikaları tezgahlayan iç ve dış düşmanların hilelerine rağmen Rabbim bize evelallah sayın cumhurbaşkanımızın liderliğinde bunların hepsini boşa çıkartıyor. Bizim rotasını belirlemiş bir kaptanımız var ve Türkiye'yi o yöne doğru götürüyor. Onun yanında olmaki mesai arkadaş olmak bizim için en büyük gurur. Milletçe el ele vererek her şeye rağmen bu ülkenin hak ettiği yere taşınmasında birer tuğla ve taş olmaya hepimiz hazırız.”Konuşmaların ardında protokol üyeleri sahnede eserlerin toplu açılışını yapmak için birlikte kurdele kesti.

Bağcılar recep tayyip erdoğan kadir topbaş