Atatürk Havalimanı PTT

Atatürk Havalimanı'nın genişlemesine PTT engeli!

Genel Ayşe Özlem Kuruca 25.04.2015
Atatürk Havalimanı’nda eski kargo binasının yıkılıp Dış Hatlar Terminali’nin uzatılması çalışması PTT binasının taşınmaması nedeniyle ilerleyemiyor.
İstanbul Atatürk Havalimanı'nda eski kargo binasının yıkılıp Dış Hatlar Terminali'nin uzatılması için başlatılan çalışma PTT binasının taşınmaması nedeniyle ilerleyemiyor.

Her geçen gün yolcu sayısı daha da artan Atatürk Havalimanı'ndaki genişletme çalışmaları projesi kapsamında eski kargo binasının yıkılıp dış hatlar ilave terminal binası yapılması kararlaştırılmıştı. Projeye göre, dış hatlara büyük gövdeli uçakların yanaşabileceği 6 körük yapılacaktı.

Genişletme çalışmaları için eski kargo binaları yıkıldı ve dış hatlar terminalinin kapasitesinin genişletilmesi için inşaat çalışmaları başladı. Ancak dış hatlar terminali ile birleştirilecek olan bölgenin arasında yer alan PTT binası inşaat çalışmalarına engel oldu. PTT yetkililerinin yeni bina yapımı için gösterilen bölgeyi beğenmedikleri iddiasıyla binayı boşaltmadıklarını, bu yüzden krize neden oldukları belirtildi. Projeyi yürüten yetkililer PTT ile görüşmelerin devam ettiğini söyledi. 

Havalimanı genişletme projesi Atatürk Havalimanı genişletme Atatürk Havalimanı PTT