Atatürk Havalimanı taşınıyor mu

Atatürk Havalimanı taşınacak mı?

Genel Zeynep Karabağ 12.12.2014
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Atatürk Havalimanı, yüksek hızlı tren seferleri ve 3. köprü ile ilgili bilgiler verdi
Konya- Eskişehir arasındaki hızlı tren çalışmalarının sürdüğünü belirten Lütfi Elvan, Afyon - Uşak arasındaki hızlı tren için ihale sürecinin başladığını da belirtti. 

Ayrıca Şeb-i Arus nedeniyle Ankara - Konya arasında 10-17 Aralık tarihlerinde ek yüksek hızlı tren seferleri olacak. 

3. köprüde son durum!

3. köprü için bu ay sonunda köprü ayaklarının tamamlanmış olacağı bilgisini veren Lütfi Elvan, "Paşaköy'den Sakarya'ya kadar uzanan kesimin de devamını sağlayacağız. O kesimin de ihale süreci başladı ve İstanbul'a girişte iki otoyol olacak. Sakarya'dan İstanbul'a 3 ayrı ana arterden giriş söz konusu olacak. Günde 150 bin aracın Anadolu tarafından girdiğini düşünürseniz bu otoyol zaruri. Kocaeli geçişinde sıkıntılarımız var. Özellikle Sakarya - Kocaeli hattı rahatlayacak." dedi.

3. köprüden ilk manzara

Atatürk Havalimanı kapanmıyor!

3. havalimanı ardından Atatürk Havalimanı'nın kapanmayacağını da açıklayan Elvan, "Atatürk ve Sabiha havalimanları ihtiyaçları karşılamıyor. 3. havalimanı tamamlandığında da Atatürk havalimanı çalışmaya devam edecek" diye konuştu.

Lütfi Elvan İstanbul Konya Yüksek Hızlı Tren seferleri 3. köprü 3. köprüde son durum atatürk havalimanı