Ardahan binalarda hasar tespit çalışması

Ardahan'daki fırtına sonrası binalarda hasar tespiti yapılıyor

Genel 07.07.2014 15:42

Kentte fırtınada zarar gören binalarda hasar tespit çalışması başlatıldı

Ardahan'da fırtınada zarar gören binalarda hasar tespit çalışması başlatıldı. Vali Ahmet Deniz, makamında gazetecilere yaptığı açıklamada, kentte etkili olan fırtınada, bazı kamu binaları ile çok sayıda ev ve iş yerinin zarar gördüğünü söyledi.

Fırtınanın Yenimahalle, Karagöl ve Kaptanpaşa mahallelerinde daha fazla etkisini gösterdiğini anlatan Deniz, şöyle devam etti:

"Dün kent merkezimizde fırtına ve hortum etkili oldu. Ciddi bir hortum tehlikesi atlatıldı. Söz konusu olaydan dolayı 3'ü kamu olmak üzere 53 bina hasar gördü, 6 bina oturulmaz hale geldi. Sevindirici durum can kaybımız yok, yaralanan yok. Çok ciddi bir sıkıntımız yok" dedi.

Vatandaşların mağdur olmayacağını vurgulayan Deniz, şunları kaydetti:
"Karagöl, Kaptanpaşa ve Yenimahalle muhtarları ile bir araya geldik. Şu an ilgililer hasar tespitini başlattı. Başbakanlığa gerekli yardım talebinde bulunacağız. Üç mahallemizdeki kısmen enerji kesintisi de bugün itibarıyla tamamen giderilecek. Evleri oturulmayacak durumda olan vatandaşlarımıza çadırlar verildi ancak vatandaşlarımız akrabalarında kalmayı tercih etti. Biz devlet olarak üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz." 

Enerji nakil hatlarındaki zararın 150 bin lira civarında olduğunu ifade eden Deniz, fırtınadan dolayı Çıldır ilçesi Kurtkale grup köylerine de enerji verilemediğini sözlerine ekledi.

AA