Antalya kelebek park

Antalya'ya 5 milyon liralık kelebek parkı!

Genel Emine Pile 18.06.2015
Antalya Kundu Turizm Bölgesi’nde 5 milyon liralık yatırımla hayata geçirilmesi planlanan kelebek parkı için çalışmalar sürüyor.
Antalya'da 50 dönüm arazi üzerine yapılacak olan kelebek parkı projesi basına tanıtıldı. Kelebek Park Genel Müdürü Barış Dursun, kentteki bir restoranda düzenlenen tanıtım toplantısında, kelebeklerin var oluşundan günümüze kadar doğada gerek çocuklar gerekse yetişkinler için hep hayranlık duyulan, büyük ilgiyle izlenen "küçük yaşam dostları" olduklarını söyledi.

Çalışmalara yaklaşık altı ay önce başlanılan kelebek parkın Ramazan Bayramı'nda açılması hedefleniyor.  

50'ye yakın kelebek yer alacak!

Ekoturizmin en önemli faaliyetlerinden flora-fauna turizmine, turizmin çeşitlenmesine ve sağlanan gelirin artmasına katkı sağlamak amacıyla çalışma yaptıklarını anlatan Dursun, "Projemiz Türkiye'nin en büyük kelebek parkı olma özelliğine sahip olacak. Parkta kelebeklerin yaşam ve sergi alanı olarak yaklaşık 2 bin metrekare kapalı, özel mimari tasarım bölgesi ziyaretçilerimizin ilgisine sunulacak. Tema parkımızda 25 civarında ülkeden 50'ye yakın farklı türden binlerce kelebek yer alacak" dedi.

Bal yapımı izlenebilecek!

Dursun, kelebek parkında ayrıca botanik bahçe, vahşi yaşam alanı ve vahşi hayvan çeşitleri, kuş çeşitleri, karınca yaşam alanı ile şeffaf kovanlarda bal yapımının izlenebileceği bölümlerin de olacağını belirtti.

Parkta beşi tropik, beşi de yerli olmak üzere 10 tür kelebek için yetiştirme alanı da oluşturacaklarını vurgulayan Dursun, ayrıca uğur böceği yetiştiriciliğini başlatacaklarını ifade etti.

Antalya kelebek park