Antalya Büyükşehir

Antalya Büyükşehir ile Döşemealtı Belediyesi el ele verdi!

Genel Zeynep Karabağ 19.10.2016
Döşemealtı Belediyesi mülkiyetindeki alanı, yeni otogar için Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne devredince, Büyükşehir Belediyesi'nden karşı jest geldi.
Döşemealtı Belediyesi kendisine ait olan bir alanı Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne devretti. Bunun ardından Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden karşı jest geldi. Büyükşehir Belediyesi, 100 dönümlük hal alanını toplu iş merkezi olarak yeniden planlayarak Döşemealtı Belediyesi'nin kullanımına tahsis etti. 

Büyükşehir Belediyesi, Antalya'ya hizmet noktasında, kazananın Antalya olması için iktidar muhalefet ayrımı gözetmeksizin ilçe belediyelerle her konuda işbirliğine gidiyor. İlçelerden gelen samimi öneri ve talepler, karşılıklı diyalog, uzlaşma ve işbirliği ile halka hizmete dönüşüyor. Bunun en güzel örneği Döşemealtı Belediyesi ile yaşandı. Büyükşehir Belediyesi ve Döşemealtı Belediyesi, el ele vererek, iki dev projenin Antalya'ya kazandırılması konusunda örnek bir işbirliğine gitti. 

Büyükşehir Belediyesi, 5216 Sayılı Büyükşehir Yasası ile kullanım hakkı kendisine geçmesi gereken Döşemealtı'ndaki 100 dönümlük toptancı hal alanında Döşemealtı Belediyesi'nin talebi üzerine vasıf değişikliği yaptı. Başka bir yerde hal alanı oluşturularak, söz konusu alan toplu iş merkezi olarak yeniden planladı. Plan değişikliği Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından da onaylandı. Toplu İş Merkezi yapılacak 100 dönüklük alan protokol yapılarak Döşemealtı Belediyesi'nin kullanımına tahsis edildi. Böylece Antalya'da uzun yıllardır konuşulan ancak yer bulunamadığı için sürüncemede kalan toplu iş merkezi sorununun çözümü için büyük bir adım atılmış oldu. 

Döşemealtı Belediyesi de Büyükşehir Belediyesi'nin Antalya'ya kazandırmak istediği çağdaş ve modern yeni otogarla ilgili işbirliğine gitti. Batı, Doğu, Kuzey çevreyollarının kesişim noktası Döşemealtı'nda inşa edilmesi planlanan yeri otogarın yeri konusunda ortak bir çalışma yapıldı. Döşemealtı Belediyesi, mülkiyeti kendine ait olan 100 dönümlük alanı, otogar yapılmak üzere Büyükşehir Belediyesi'ne devretti. Antalya'ya uzun yıllar hizmet edecek yeni otogarla ilgili mülkiyet sorunu böylece çözülmüş oldu. Projenin önü açıldı.

Bölgeye büyük değer kazandıracak otogar projesi ve toplu iş merkezi projesi için iki belediyenin el ele vermesi, iktidar muhalefet işbirliğinin en güzel örneğini sergilemesiyle kazanan Döşemealtı ve Antalya oldu.

Döşemealtı Belediyesi Antalya Büyükşehir Belediyesi antalya yeni otogar projesi