laz müteahhit

Anne yadigarı evi yıkamadı, çatıya taşıdı!

Genel Zeynep Karabağ 11.05.2015
Anne yadigarı evini yıkmaya gönlü el vermeyen Rizeli Dursun Ali Kara, evi köydeki çay alım yerinin çatısına taşıdı.
Rize'nin Çayeli ilçesinde yaşanan ilginç olayda, Dursun Ali Kara (57), anne yadigarı evi yıkmaya gönlü el vermeyince ilginç bir çözüm buldu.

EVİ YIKMAYA GÖNLÜ EL VERMEDİ

Çayeli ilçesi Esendağ köyünde yaşayan Kara, köyde yaşadığı tek katlı ahşap ev yeterli olmayınca evin yerine yeni bir ev inşa etmek zorunda kaldı. Ancak yaşadığı eski evde vefat eden annesinin, babasının ve bir çocuğunun anıları bulunduğu için gönlü evi yıkmaya el vermedi.

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=laz+m%c3%bcteahhit'>laz müteahhit</a>

EVİ ÇAY ALIM YERİNİN ÇATISINA TAŞIDI

Kara, evi taşıyacak başka bir arazi de bulamadı. Bunun üzerine Kara, ilginç bir çözüm bularak tek katlı ahşap evi köyde bulunan çay alım yerinin çatısına taşıdı. Kara hem yeni ev ihtiyacını çözdü hem de başka bir binanın çatısında olsa da kaybettiği yakınlarının anılarını yaşatmış oldu.

"BU EV BENİM İÇİN ÖNEMLİ"

Arazi şartları elverişli olmadığı için ve böyle bir şeyi yaptığını ifade eden Kara, "Bu ev benim için çok önemlidir. Ben annemi, babamı ve kızımı bu evde kaybettim. Cenazeleri bu evden çıktı. Çocuklarımı o zamanın zor şartlarıyla bu evde yetiştirdim fakat aileme yeterli gelmeyince yeni bir ev yapmak istedim. Bu evi de yıkmak istemeyince arazi bulamadığım için köyümüzde bulunan çay alım yerinin üzerine kurdum'' dedi.

laz müteahhit