ankara millet kırathanesi

Ankara'nın ilk Millet Kıraathanesi ziyaretçilere açıldı

Genel 18.08.2018 10:40

Ankara'nın Keçiören ilçesinde açılan ilk Millet Kıraathanesi vatandaşların hizmetine girdi.

Keçiören Belediyesi tarafından açılan başkentin ilk Millet Kıraathanesini, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun ile Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ziyaret etti. Keçiören Fatih Kütüphanesi'nin alt katına açılan Millet Kıraathanesi'nde vatandaşlara ücretsiz internet, günlük gazete ve dergi hizmetleri sunuluyor. Ayrı bir okuma bölümünün de yer aldığı kıraathanede vatandaşlar farklı türlerden kitaplarla tanışma fırsatı buluyor.

HAFTA SONU YOĞUNLUĞU YAŞANIYOR

Hafta sonunda yoğunluğun iki katına çıktığı kıraathaneden, ev ortamı rahatlığında ders çalışmak isteyen öğrenciler, orta yaş grubu vatandaşlar ve yaşlılar yararlanabiliyor. Kıraathaneden faydalanan vatandaşlar, "Hem tecrübelerimizi paylaşıyoruz hem de bilgiye ulaşıyoruz, dinlendirici ve eğitici bir yer" diyerek memnuniyetini dile getirdi.

'BİZ BU PROJEYİ ÇOK SEVDİK'

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun ve Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak da kıraathanede bulunan vatandaşlarla bir süre sohbet etti. Başkan Ak, “Vatandaşlarımız zamanını boşa geçirmesin diye kıraathanemizde teknolojinin imkânlarıyla bilgiye kolay erişimi sağlıyoruz. Sadece öğrencilere değil tüm halkımıza açık. Vatandaşlarımız herhangi bir ücret ödemeden kıraathanemizden faydalanabiliyorlar. Kıraathaneye gelenlerin sohbet edebileceği, gençlerimizin ders çalışabileceği bu alanda, yaşlılar gençlerle tecrübelerini paylaşıp, birlikte gündem değerlendirmeleri yapıyorlar. Biz bu projeyi çok benimsedik, çok sevdik” diye konuştu.