1071-malazgirt-bulvari-ankara-gecekondu

Ankara'da 4,5 milyon liralık gecekondu yıkıldı!

Genel Uğurcan Tokay 29.11.2016
1071 Malazgirt Bulvarı'nın tamamen hizmete açılmasını engelleyen gecekondu, belediye ekiplerince yıkıldı.
Ankara'da, kamulaştırma anlaşmazlığı nedeniyle tamamı açılamayan 1071 Malazgirt Bulvarı'nın Dikmen bağlantısındaki sorunlu gecekondu yıkıldı. Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekiplerinin yıktığı gecekondunun sahibi, daha önce 4 milyon 500 bin liralık talepte bulunmuştu.

Yaklaşık 3 yıldır yıkımı beklenen gecekondunun yıkımı için kentin ana arterlerinden biri olan 1071 Malazgirt Bulvarı'nın Dikmen istikametine çıkan yolları ile gecekondunun olduğu kavşağa bağlanan yollar trafiğe kapatıldı. Çevik kuvvet ekipleri ile polisler de çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı.

BELEDİYE İLE MAL SAHİBİ ANLAŞAMAMIŞTI

Konya Yolu'nu Öveçler üzerinden Dikmen'e bağlayacak olan Öveçler 4. Cadde Köprülü Kavşağı'nda yer alan gecekondunun yıkımı için mal sahibiyle 2008 yılında başlayan uzlaşıyla kamulaştırma teklifleri, 2014 yılında hizmete açılan 1071 Malazgirt Bulvarı proje aşamasındayken bir kez daha gündeme gelmişti.

Büyükşehir Belediyesi, mal sahibinin 4.5 milyon TL talep etmesi sonucu anlaşamamıştı. Eylül 2015'te değer tespit davası açan Ankara Büyükşehir Belediyesi, bulvarın devamlılığını sağlamak için davanın sonuca bağlanmasını bekliyordu.

1071 malazgirt bulvarı ankara 1071 malazgirt bulvarı gecekondu