Ankara Şehir Hastanesi hizmet vermeye başladı!

Ankara Şehir Hastanesi hizmet vermeye başladı!

Genel 22.02.2019 10:05

Dünyanın en büyüğü olan Ankara Şehir Hastanesi kapılarını açtı. İlk gün 5 bin hastaya hizmet verildi.

Hastalar gördükleri ilgiden memnun bir şekilde tedavilerini olurken, çalışan doktorlar dünyada benzerinin olmadığını belirterek “Sağlığa mührünü vurmuş bir yatırım” dedi.

Son teknoloji, on yıllarlık tıbbi birikim, tecrübe ve özverinin bir araya geldiği dev kampüs görüntülendi. İlk haftası olmasına rağmen yoğunluk yaşanan hastanede açıldığı gün 5 bin hastayı kabul etti. Hastaneye hekim ve vatandaşlar ise tam not veriyor.

5 YILDIZLI HİZMET

Hastaneye adım atar atmaz 'hoş geldiniz, nasıl yardımcı olabiliriz?' diyen görevliler karşılıyor. Başka yerde olmayan bu karşılama sizi evinize geldiğinizi hissettiriyor. Görevli sizi alıp randevu bankoları ya da arzu ederseniz hızlı randevu sistemine ulaştırıyor. Yürümek istemeyenleri hastane içi servisleri alıp, doktorunun kapısına kadar götürüyor. Onlarca insan, aynı andan 20'li bankolarda sıra alıp, doktoruna ulaşıyor. Ama ne kargaşa var ne de gürültü. "Kayboldum", "Doktorumu bulamadım" ya da "Şimdi ne yapacağım?" gibi bir durum yaşamıyorsunuz. Çünkü her an size yardımcı olmak isteyen görevliler en yakınınızda...

8 HASTANEDEN OLUŞUYOR

Ankara Şehir Hastanesi 1 milyon 312 bin 349 metrekare kapalı alana sahip. Türkiye'nin sağlık alanındaki en büyük kamu-özel işbirliği projesi ve dünyanın tek parçada yapılan en büyük hastanesi. Genel, kalp damar, nöroloji, çocuk, kadın doğum, onkoloji, yüksek güvenlikli adli psikiyatri ile fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanelerinden oluşuyor. 3 bin 804 yatak kapasiteli hastanede, 735 poliklinik, 128 ameliyathane, 224 yataklı acil servis bulunuyor.

İLK GÜN 5 BİN HASTA GELDİ

Koordinatör Başhekim Uzman Dr. Aziz Ahmet Surel hastaneyi açtıkları ilk gün 5 bin hasta geldiğini belirterek "8 kalp damar ameliyatı yaptık. Vatandaşlardan müthiş bir talep var" dedi. Şehir Hastanesi Kalp Damar Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Ali Özatik dünyada birçok sağlık tesisini gördüğünü anlatarak, "Dünyada örneği yok. Bunu bplanlayıp hayata geçirmek büyük başarı. Sağlığa mührünü vurmuş bir yatırım" diye konuştu. Acil Tıp Uzmanı Doç. Dr. Gülhan Kurtoğlu Çelik "Fiziki şartlar hayal edemeyeceğim derecede iyi" dedi. Plastik Cerrah Prof. Dr. Erkan Ünlü de "Bunca yıllık hekimim daha böyle imkanları olan yerde çalışmadım" diye konuştu.