Ankara-Niğde Otoyolu projesi

Ankara-Niğde Otoyolu projesinin ihalesi 14 Nisan'da!

Genel 13.04.2017 13:17

Ankara-Niğde Otoyolu projesi için yapılacak olan ihaleye biri yabancı 11 firma katılmak üzere şartname satın aldı.

330 kilometrelik Ankara-Niğde Otoyolu'nun yapılmasıyla Edirne'den Şanlıurfa'ya kesintisiz ulaşım sağlanacak. Ankara-Niğde Otoyolu projesi için 14 Nisan 2017 günü (yarın) yapılacak ihaleye katılmak üzere, biri yabancı 11 firma şartname satın aldı. 

Türkiye'nin önemli otoyol projeleri arasında yer alan Ankara-Niğde Otoyolu, Ankara Çevre Otoyolu'nun güneyinde bulunan Gölbaşı ilçesinden başlayacak, Niğde-Gölcük kavşağında sona erecek. Ankara-Niğde Otoyolu tamamlandığında bağlantı otoyoluyla Kırşehir'e de ulaşılabilecek.

Ankara-Niğde Otoyolu, Kızılırmak Nehri'ni geçerek, Kırşehir'in Merkez ilçesinde bulunan İğdecik ve Gölhisar mahallesi civarından Kırşehir-Kayseri D260 karayoluna bağlanacak.

Yap-işlet-devret (YİD) modeliyle yarın ihale edilecek Ankara-Niğde Otoyolu projesinde 330 kilometrelik yolun yapımıyla Edirne'den Şanlıurfa'ya kesintisiz ulaşım sağlanacak.

Toros Dağlarından geçen Tarsus-Niğde kesimi ve Ulukışla bağlantı yolu trafiğe açıldı. Kırkgeçit Tüneli ve viyadük grubunun da parçası olan otoyolun kalan kısmı YİD modeliyle tamamlanmış olacak.