fenerbahce-evleri-ali-koc-aziz-yildirim-fenerbahce-universitesi

Ali Koç'tan, Fenerbahçe Evleri projesiyle ilgili flaş karar!

Genel 27.06.2018 10:00

Fenerbahçe'nin yeni başkanı Ali Koç'un, Fenerbahçe Evleri projesini bir yıl ertelediği iddia edildi.

Fenerbahçe'de yeni yönetim, finansal tabloları detaylı bir şekilde inceliyor. Ali Koç başkanlığındaki yönetim, geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe Üniversitesi projesinin ertelendiğini açıklamıştı.

Beklenenden daha sıkıntılı bir mali durum ile karşı karşıya kalan sarı-lacivertli yönetim, kısa vadede acil olmayan giderlerde kesintiye gidiyor. Üniversite bir yıl ertelenirken, benzer projeler için de aynı kararlar alınmasının söz konusu olduğu belirtildi.

Bunlardan biri Fenerbahçe Evleri... Milliyet'ten Senad Ok'un haberine göre eski yönetimin başlattığı çalışmalar çerçevesinde Türkiye'nin dört bir yanından araziler alınmış ve buralara sarı-lacivertli üyelerin buluşacağı Fenerbahçe Evleri ile ilgili çalışmalar başlatılmıştı. Yönetim bu ve benzeri orta-uzun vadeli projelere çok sıcak bakmıyor. İlk olarak kulübün bu tip giderlerini azaltıp öncelikli alanlara harcamaların yapılmasını öngörüyor.

Sarı-lacivertlilerin dün yapılan yönetim kurulu toplantısında da bu konu gündeme geldi. Arazi alımı, tesis inşaatı gibi konularla alakalı Ali Koç Yönetimi'nin, eski yönetim kadar aktif olmayacağı öğrenildi. Acil olmadıkça bu tip yatırımların ötelendiği kaydedildi