alaçatı belediyesi

Alaçatı Belediyesi'nin taşınmazları ne olacak?

Genel Uğurcan Tokay 08.03.2015
Alaçatı Belediyesi kapandı peki taşınmazları ne olacak? CHP konuya el attı.
Kapanan Alaçatı Belediyesi'nin taşınmazlarının başka kurumlara tahsisini CHP İlçe Teşkilatı üyeleri ve bazı işletme sahipleri tarafından protesto edildi.

Kahveler Meydanı'nda bir araya gelen topluluk adına açıklamada bulunan CHP Çeşme İlçe Başkanı Ekrem Oran, halkının yüzde 95'inin karşı çıktığı bir yasa ile Alaçatı Belediyesi kapısına kilit vurulduğunu savundu.

Oran, Alaçatı Belediyesi personeli, borçları ve sorunlarının Çeşme Belediyesi'ne devredildiğini, 22 dükkanın ise Diyanet İşleri Başkanlığı ile Eğitim Bakanlığı'na tahsis edildiğini söyledi. Milyonlarca dolar değerindeki otelin üzerinde de Diyanet İşleri Başkanlığı'nın hak iddia ettiğini ve müftülük lojmanı yapmak istediğini iddia eden Oran, "Eğer lojmana ihtiyaç varsa belediyemiz size yapar" dedi.

Dükkan işletmecilerine müftülük aracılığıyla 15 gün içinde taşınmazların boşaltılması yönünde tebligat gönderildiğini kaydeden Oran, Çeşme Belediyesi'nin de tahsis kararının iptali için dava açtığını ifade etti.

Büyükşehir Yasası ile mahalleye dönüştürülen İzmir'in Çeşme ilçesine bağlı Alaçatı Beldesi'ne ait, aralarında içkili restoran ve içki satışı yapanların da bulunduğu 22 dükkan ile tarihi belediye binası ve 4 dönümlük arsa, Diyanet İşleri Başkanlığı'na devredilmişti.

AA

alaçatı belediyesi alaçatı belediyesi taşınmazları chp