akıllı bisikletler

Akıllı Bisikletler, Sekapark’a renk getirdi!

Genel Emine Pile 11.04.2015
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım projelerinden biri olan Akıllı Bisikletler, vatandaşlar tarafından kısa sürede benimsendi.
Türkiye'nin ilk bisikletli parkı olma özelliği taşıyan Sekapark'a, Büyükşehir Belediyesi vatandaşların gezmesi için 12 bisikletlik 3 istasyon oluşturdu. Ulaşım ve gezi amaçlı kullanılan akıllı bisikletler, özellikle Sekapark'ta çok tercih edilir hale geldi. Ayrıca kentin her yerinde her an akıllı bisikletlerle dolaşan pek çok insan görmek mümkün.

HEM GEZİ HEM SPOR

Parkın içinde yer alan üç istasyonda hafta sonları neredeyse boşta hiç bisiklet kalmıyor.

Parkı gezmek için gelen vatandaşlar Akıllı Bisikletlere binerek hem parkın tamamını keyifli bir şekilde gezme fırsatı buluyor, hem de gezi boyunca spor yapmış oluyor.

Akıllı Bisikletler; Sekapark Palmiye Cafe, Sekapark Uçurtma Tepesi ve Sekapark 2. Etap'ta yer alıyor.

İSTASYONLAR

Kartepe Köseköy'den başlayan ve Plajyolu'na kadar devam eden bisiklet yolu üzerinde 18 adet Akıllı Bisiklet istasyonu bulunuyor. 120 Akıllı Bisiklet'in yer aldığı bu istasyonlar 208 park yerinden oluşuyor.

İstasyonlar; Sekapark Palmiye Cafe, Sekapark Uçurtma Tepesi, Sekapark 2. Etap, Plajyolu, İzmit Marina, Mimar Sinan Köprüsü altı, Kocaeli Fuarı, Tren Garı, İzmit Belediyesi önü, Anıtpark, Doğu Kışla Parkı, Kandıra Sapağı, Yahya Kaptan Kınalı Asker Parkı, Yahya Kaptan D-100 ve Yahya Kaptan Bisiklet Eğitim Alanı, Alikahya Merkez, Yuvam Yıldız Konutları, Kartepe Köseköy'de yer alıyor.

akıllı bisikletler Sekapark