adana yüreğir sosyal konut

Adana Yüreğir’de sosyal konut inşaatı devam ediyor

Genel 12.04.2018 09:29

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, sosyal konut inşaatının kısa sürede tamamlanarak vatandaşlara teslim edileceğini belirtti.

İnşaat alanını gezerek çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Çelikcan, çalışmaların planlanan şekilde devam ettiğini belirtti. Sosyal konut için başvuran vatandaşların noter huzurunda kuralarının çekildiğini, şartları uygun olan vatandaşların tespit edilerek isimlerinin Yüreğir Belediyesi web sayfasından yayınlandığını belirten Çelikcan, ''Vatandaşlarımız konutlarına kısa sürede kavuşacaklardır'' dedi.

Göreve geldiği günden bu yana ilçenin gelişmesi ve kalkınması için çalıştığını bunun için Yüreğir'de birçok yeni projeyi hayata geçirdiğini belirten Başkan Çelikcan, "Atakent Mahallemizde tek seferde Yüreğir tarihinin en büyük yatırımını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. 644 adet 'Sosyal Konut Projesi' büyük bir hızla devam ediyor. Kuraları noter huzurunda çekerek hak sahiplerini belirledik. Amacımız vatandaşlarımızın sosyal donatıları olan modern konutlarda oturmalarını sağlamaktır. Yüreğir'de vatandaşlarımızın ev hayalini gerçekleştiriyoruz" şeklinde konuştu.

Yüreğir'de kent yaşamına uygun projeler üretip yaşam kalitesini yükseltmeyi ve bölgeyi çağdaş görünümlü kent durumuna getirmeyi hedeflediklerini belirten Başkan Çelikcan, "Göreve geldiğim günden bu yana ilçenin çehresini değiştirmek için çalışıyoruz. Bu anlamda ilk yerinde kentsel dönüşümü başardık. Sosyal Konut inşaatını başlattık ve konut için başvuru yapanların kuralarını çekerek hak sahiplerini belirledik. Amacımız vatandaşlarımızın uygun şartlarda konut edinmelerini sağlamak, ruhsatsız yapılaşmanın önüne geçmektir. Atakent Mahallemizde yapılan konutlar tamamladıktan sonra yeni konutlar yapmak için arayışlarımız devam edecektir" diye konuştu.