pencere,ev,doğal,natural, amerika

500 dolara hayallerindeki 'Pencere Ev'i yaptılar!

Genel Merve N. Güreş 05.06.2015
Amerikalı sevgililer Nick ve Lilah, 500 dolara ön cephesi tamamen pencereden oluşan bir ev yaptı.
Amerikalı fotoğrafçı Nick Olson ve tasarımcı Lilah Horwitz dünyaya isimlerini ‘pencere evleri' ile duyurdu. Olson'un ailesinin Pennsylvania'daki evine ziyarete giden ikili, ormanda yaptıkları yürüyüşte hayatlarını değiştirecek bir karar aldı.

Günbatımının oluşturduğu manzarayı hayranlıkla izleyen sevgililer genç çift, camdan bir evin hayalini kurdu. Pencere aramaya başlayan çift, New River Gorge Ulusal Parkı'nda eski pencerelerden oluşan bir hazineyle karşılaştı.

Tüm pencereli alan, diğerlerini de çöpten toplayan ikili, kullanılmış çivi, tahta ve diğer malzemeler sayesinde evi 500 dolara mal etmeyi başardı. Evin inşaatını kendilerinin yaptığını söyleyen fotoğrafçı Olson ve tasarımcı Horwitz, bunun için işlerinden ayrıldıklarını söyledi.

Evde hiçbir elektrik ya da su tesisatının olmadığını söyleyen çift, güneş battıktan sonra ortaya çıkan muhteşem manzara için şöyle dedi: Binlerce ateş böceği yerden havalanarak etrafımızı sarınca dehşete kapıldım. Yıldızlar altında uyumaktan farksızdı.

Horwitz ve Olson çifti ileride evi yükseltmek, bir  mutfak, güneş enerjisi sistemi ve odun sobası eklemek istediklerini belirtti. 

 

 

emlaktasondakika.com

pencere ev doğal natural amerika