3. köprünün tamamlanmış hali

3. Köprü'ye ulaşım yolu trafiğe açıldı!

Genel Uğurcan Tokay 04.10.2015
Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde Sarıyer'i Garipçe ve Rumeli Feneri'ne bağlayan yol kullanıma açıldı.
3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde  Sarıyer'i Garipçe ve Rumeli Feneri köylerine bağlayan ulaşım yolu trafiğe açıldı.

ICA'nın hayata geçirdiği 3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nde çalışmalar hızla devam ediyor. Projenin Sarıyer- Demirciköy bağlantısından sonra Sarıyer'i, Garipçe ve Rumeli Feneri köylerine bağlayan üstgeçit çalışmaları da sona erdi. Üstgeçit 31 diye numaralandırılan köprü trafiğe açıldı.

3. köprü yön tabelası

Kuzey Marmara Otoyolu E-2 kısmı Sanat Yapıları Şefi Sinan Murat Diler ve ekibinin 10 aylık hummalı çalışmaları sonucu inşası tamamlanan bu köprü, 3. Boğaz Köprüsü Avrupa yaklaşımından çıkışta ilk karşılaşacağınız 5 açıklık, 6 ayaktan oluşan ve 165 metre uzunluğunda bir köprüdür. Köprü projenin 85. kilometresinde. Sarıyer'i  Garipçe ve Rumeli Feneri Köylerini bağlıyor. Çalışmalara, Kasım 2014 tarihinde başlandı. 5.500 m3 beton, yaklaşık 700 ton demir kullanıldı. Zorlu kış şartlarında bile çalışmalar devam etti.

Ulaşım yoluna araç yolu dışında yürüyüş yolu da yapıldı, çevre düzenlemeleri hızla devam ediyor. Köprü yolunun trafiğe açılmasıyla aynı zamanda, projede çalışan sürücülerin konforlu bir şekilde yolu geçmesisağlanacak. Hızla devam eden yol yapım çalışmalarında asfalt, mekanik, beton, mıcır nakilleri artık sivillerin köprünün altından sağlanacak bu da yöre halkının trafiğini ciddi şekilde hafifletecek.

3. köprü bağlantı yolları 3. köprü sarıyer garipçe yolu 3. köprü rumeli feneri köyü