3. köprü gizli selfie

3. Köprü'deki gizli özçekime ceza gelecek

Genel Uğurcan Tokay 23.11.2015
Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün inşaatına gizlice giren iki kişiyle ilgili soruşturma sürüyor.
Karayolları Genel Müdürlüğünden (KGM), Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün inşaatına gizlice giren iki kişinin, hiçbir güvenlik tedbiri almadan zirveye kadar tırmanak "özçekim" yaptığı olayla ilgili soruşturma ve incelemenin sürdüğü bildirildi. 

KGM'den yapılan yazılı açıklamada, bazı basın yayın organlarında çıkan "3. köprüye gizlice çıktılar" haberlerine ilişkin incelemeler sonucunda bilgilendirme yapılmasının gerekli görüldüğü ifade edildi.

Bahsi geçen izinsiz giriş olayını Pavel Smirnov ve Özcan İpar'in 31 Ekim gece saatlerinde gerçekleştirmiş olabileceğine işaret edilen açıklamada, "Şahısların genel seçimler sebebiyle çalışmalara ara verildiği dönemde, işçilerin ve kule vinç operatörlerinin görev yerlerinde olmamalarının getirdiği rahatlıktan da faydalanarak 1 Kasım seçim günü, günün ağarması ile birlikte haberlerde bahsi geçen özçekimi yaptıktan sonra kimseye görünmeden gene aynı şekilde şantiyeden çıktıkları tespit edilmiştir" ifadelerine yer verildi. 

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=3.+k%c3%b6pr%c3%bc'>3. köprü</a> gizli selfiesi

Köprü genelinde 2 güvenlik müdürü, 4 vardiya amiri ve 73 güvenlik personelinin gece ve gündüz görev yaptığının paylaşıldığı açıklamada, şantiye sahasında belirli noktalarda güvenlik kameralarının mevcut olduğu, bunların incelenmesine de devam edildiği kaydedildi. Öte yandan, ilave güvenlik tedbirlerini artırmak maksadıyla da gerekli çalışmalara başlandığı vurgulandı. 

Köprü genelinde güvenlik işlerinin inşaat sahası olması sebebiyle yüklenici firma sorumluluğunda olduğunun altı çizilen açıklamada, "Her türlü güvenlik tedbirini almak veya aldırtmak zorunluluğu firmadadır. Şu anda güvenlik işleri özel bir güvenlik firması tarafından yürütülmekte olup, konu ile ilgili soruşturma ve incelemeler devam etmektedir. Olayda ihmali olanlar hakkında gerekli cezai işlemler uygulanacaktır" denildi. 

3. köprü 3. köprü gizli özçekim 3. köprü gizli selfie